World Tour w Itapemie: Obie polskie pary w 1/8 finału

Siatkówka
World Tour w Itapemie: Obie polskie pary w 1/8 finału
fot. PAP

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak awansowali bezpośrednio ze swoich grup do 1/8 finału turnieju World Tour w siatkówce plażowej w Itapemie. To jedyne polskie pary startujące w Brazylii.

Fijałek i Bryl w pierwszym meczu grupy B wygrali ze Szwajcarami Quentinem Metralem i Yves'em Haussenerem 2:0 (21:12, 21:19), a później poradzili sobie także z Brazylijczykami Gustavo Carvalhaesem ("Guto") i Saymonem Santosem - 2:0 (21:13, 22:20).

 

W grupie D Kantor i Łosiak nie dali większych szans, szczególnie w pierwszym secie, innym reprezentantom gospodarzy Thiago Barbosie i Oscarowi Brandao - zwyciężyli 2:0 (21:8, 21:17), a w rywalizacji o pierwsze miejsce w tabeli wygrali z Kanadyjczykami Samem Pedlowem i Samem Schachterem 2:0 (21:14, 21:14).

 

Biało-czerwoni poznają swoich rywali w piątek po południu, a o wstęp do ćwierćfinału zagrają w późnych godzinach wieczornych czasu polskiego.

 

Turniej w Itapemie, który potrwa do niedzieli, jest jednym z najbardziej prestiżowych w tegorocznym cyklu - ma cztery gwiazdki. Pięć na pięć otrzymały tylko Gstaad (Szwajcaria) oraz Wiedeń.

mż, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie