Chiappini tuż po zakończeniu sezonu, który pilanki ukończyły na dziewiątym miejscu, wybrał ofertę z DPD Legionovii. Jego następcą został Zawieracz, który przez cztery lata był związany z pilskim klubem, najpierw jako asystent Wojciecha Lalka, a potem przez trzy sezony samodzielnie prowadził zespół.

 

 - Trener Zawieracz jest z Piły, ma tu mieszkanie i cały czas byliśmy w kontakcie. W ubiegłym roku byliśmy blisko podpisania kontraktu, ale z różnych przyczyn się nie udało. Teraz szybko doszliśmy do porozumienia. Nie bez znaczenia jest fakt, że zna on bardzo dobrze pilskie środowisko - powiedział prezes ENEA PTPS Radosław Ciemięga.

 

Zawieracz w przeszłości był zawodnikiem m.in. AZS Olsztyn, Delecty Bydgoszcz, a karierę zakończył w Jokerze Piła. Pracę trenerską zaczynał od męskich drużyn - Płomienia Sosnowiec i Jadaru Radom. Po zakończeniu pracy z pilskimi siatkarkami, pracował w BKS Bielsko-Biała, Wiśle Warszawa i Budowlanych Toruń.

 

Szkoleniowiec podpisał z PTPS-em dwuletni kontrakt. Ciemięga nie ukrywa, że liczy na lepszy wynik niż w poprzednim sezonie.

 

 - Nie będzie o to łatwo, bo widzimy jak się inne kluby zbroją. Tym bardziej, że od nowego sezonu ostatni zespół automatycznie spada do pierwszej ligi - podkreślił.

 

Ciemięga poinformował, że obecnie trwa kompletowanie składu na kolejny sezon. Nie chciał zdradzić szczegółów, ale przyznał, że "drużyna będzie oparta wyłącznie na polskich zawodniczkach".

 

 - Do końca maja powinniśmy mieć pełną kadrę - wyjaśnił.

 

WYNIKI I TABELA LSK