MP w szabli: Pierwsze tytuły Matuszak i Dominika

21-letnia Sylwia Matuszak (KKSz Konin) i 36-letni Grzegorz Dominik (Zagłębiowski KS) zostali w Warszawie mistrzami Polski w szabli. Oboje wywalczyli pierwsze indywidualne tytuły w karierze.

Matuszak, brązowa medalistka poprzednich MP, w finale pokonała broniącą tytułu Małgorzatę Kozaczuk (AZS AWF Warszawa) 15:12. Przed rokiem te zawodniczki zmierzyły się w półfinale.

W sobotę na najniższym stopniu podium stanęły szablistki Zagłębiowskiego KS Angelika Wątor i druga przed rokiem Zuzanna Cieślar.

Większą niespodzianką zakończyły się zmagania mężczyzn. Dominik miał już w dorobku trzy brązowe i jeden srebrny medal krajowej rywalizacji, ale po tytuł sięgnął już praktycznie po zakończenie kariery, kiedy bardziej skupia się na pracy trenerskiej, a na liście rankingowej PZSzerm. zajmował 48. miejsce.

W pojedynku o złoto wygrał z broniącym tytułu Mikołajem Grzegorkiem (MUKS Victor Warszawa) 15:12.

Na najniższym stopniu podium stanęli Mateusz Godlewski (KKSz Konin) i Jakub Ociński (AZS AWF Katowice).

Grzegorz Dominik (Zagłębiowski KS) - Adrian Stanisławki (KKSz Konin) 15:12
     Jakub Ociński (AZS AWF Katowice) - Piotr Szczepanik (MUKS Victor Warszawa) 15:10
     Mikołaj Grzegorek (MUKS Victor Warszawa) - Mateusz Górski (UKS Szabla Brzoza) 15:11