Olbrzymie wzmocnienie. Była gwiazda Skry zasili giganta z Brazylii

Siatkówka
Olbrzymie wzmocnienie. Była gwiazda Skry zasili giganta z Brazylii
fot. Cyfrasport

Siatkarski sezon klubowy powoli dobiega końca, więc w roli głównej zaczynają występować działacze, którzy kontraktują zawodników. Do głośnego transferu doszło w Brazylii. Ekipa Sady Cruzeiro poinformowała na swoich mediach społecznościowych o pozyskaniu byłego gwiazdora PGE Skry Bełchatów, reprezentanta Argentyny Facundo Conte. Doświadczony przyjmujący w minionym sezonie występował w barwach innej brazylijskiej drużyny Volei Taubate, z którą zdobył mistrzostwo kraju.

Sada Cruziero to absolutny hegemon brazylijskiej siatkówki, który jednak w tym sezonie musiał pogodzić się z utratą mistrzostwa i nawet nie awansował do wielkiego finału. W nim zagrały ze sobą drużyny SESI Sao Paulo i Volei Taubate, w którym właśnie przez ostatni sezon występował Conte. Sześciokrotni mistrzowie kraju oraz trzykrotni triumfatorzy Klubowych Mistrzostw Świata postanowili jednak nakłonić Argentyńczyka do zmiany barw klubowych.

 

Niespełna 30-letni Conte występował m.in. w Lube Banca Macerata i Dinami Krasnodar. Przez trzy sezony, w latach 2013-2016 grał dla PGE Skry Bełchatów, z którą sięgnął po trzy mistrzostwa Polski, Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Zanim trafił do Brazylii, zdążył jeszcze rozegrać dwa sezony w Chinach, gdzie dwukrotnie sięgnął po tamtejszy czempionat.

 

W ostatnim meczu ligowym w tym sezonie, decydującym o mistrzostwie Brazylii, Conte był najlepiej punktujący w zespole Taubate.

 

 

WYNIKI LIGI BRAZYLIJSKIEJ

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze