Z Bayernu do Legii! Niespodziewany transfer młodzieżowego reprezentanta Polski

Piłka nożna

Posiadający obywatelstwo polskie oraz niemieckie Marcel Zylla ma przenieść się latem z Bayernu Monachium do Legii Warszawa! Wychowanek mistrza Niemiec został powołany przez Jacka Magierę na mistrzostwa świata do lat 20.

Zylla jest piłkarzem Bayernu i przechodził wszystkie szczeble młodzieżowe klubu. W ostatnich miesiącach wystepował w rozgrywkach UEFA Youth League, jednak w wieku 19 lat chciałby już pokazywać się w seniorskiej piłce.
 
Właśnie taka chęć prawdopodobnie sprowokowała go do zmiany otoczenia. Przed obecnym sezonem menedżer Niko Kovac zabierał go na tournee po Stanach Zjednoczonych, gdzie miał okazję zagrać z Paris Saint-Germain, Manchesterem City oraz Juventusem. Jego notowania nie urosły jednak podczas tej kampanii i wciąż nie zagrał on o stawkę w dorosłym zespole mistrza Niemiec.
 
Serwis legia.net ogłosił, że latem 19-latek przeniesie się na Łazienkowską.
 
Ostatnio Zylla znalazł się w kadrze Magiery na mistrzostwa lata U-20 rozegranych w naszym kraju obok takich zawodników jak jego nowy klubowy kolega Radosław Majecki, David Kopacz (VfB Stuttgart) czy Dominik Steczyk (1. FC Nurnberg).
 
W tym sezonie Zylla rozegrał 23 spotkania dla młodzieżowego zespołu Bayernu, zdobył osiem bramek i dołożył do tego asystę.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie