EBL: Polski Cukier znów wygrał ze Stelmetem. Finał na wyciągnięcie ręki

Polski Cukier Toruń wygrał ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra 81:67 (23:17, 20:21, 15:21, 23:8) w drugim meczu tych drużyn w półfinale mistrzostw Polski. Koszykarze trenera Dejana Mihevca są o krok od awansu do finału. By go wywalczyć potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa. W pierwszym meczu Polski Cukier rozstrzygnął kwestię wygranej piorunującym początkiem, tym razem decydująca była ostatnia kwarta, rewelacyjna w wykonaniu gospodarzy.

Obie drużyny na początku spotkania miały małe problemy ze skutecznością, ale po trójce Roba Lowery’ego to gospodarze prowadzili 7:2. Quinton Hosley chciał szybko odrabiać straty - to się w tym momencie nie udawało. Późniejsze trafienia Michaela Umeha powiększyły przewagę Polskeigo Cukru nawet do dziewięciu punktów. Straty ostatecznie zmniejszał ciągle aktywny Hosley, ale po 10 minutach było 23:17.

Trafienia Bartosza Diduszki w drugiej kwarcie powiększyły przewagę ekipy trenera Dejana Mihevca do 12 punktów. Stelmet Enea starał się być jednak ciągle w grze - udawało się to głównie dzięki Łukaszowi Koszarkowi i Michałowi Sokołowskiemu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:38.

Aaron Cel i jego trójki pozwalały torunianom na utrzymywanie przewagi na początku trzeciej kwarty. Markel Starks oraz Hosley robili jednak wszystko, aby odrobić straty - po indywidualnej akcji tego pierwszego goście doprowadzili do remisu! Na prowadzenie tę ekipę wyprowadzał Koszarek, a dzięki Hosleyowi po 30 minutach było 59:58.

Krzysztof Sulima w czwartej kwarcie brał na siebie trudne rzuty, a po późniejszym wsadzie Karola Gruszeckiego to torunianie ponownie mieli osiem punktów przewagi. Zielonogórzanie nie byli w stanie jednak na to odpowiedzieć, nie trafiając kolejnych rzutów z dystansu. Z kolei to udawało się Michaelowi Umehowi, a Polski Cukier mógł być coraz bardziej pewny swego. Ostatecznie zwyciężył 81:67 i prowadzi już 2-0 w półfinale Energa Basket Ligi.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Michael Umeh z 18 punktami i 2 zbiórkami. Markel Starks zanotował dla gości 21 punktów, 3 zbiórki i 2 asysty.

Polski Cukier Toruń - Stelmet Enea BC Zielona Góra 81:67 (23:17, 20:21, 15:21, 23:8).

Polski Cukier Toruń: Michael Umeh 18, Cheikh Mbodj 12, Aaron Cel 11, Krzysztof Sulima 11, Karol Gruszecki 5, Tomasz Śnieg 5, Łukasz Wiśniewski 5, Bartosz Diduszko 5, Rob Lowery 5, Damian Kulig 4.

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Markel Starks 21, Quinton Hosley 14, Łukasz Koszarek 10, Darko Planinic 10, Michał Sokołowski 6, Adam Hrycaniuk 4, Zeljko Sakic 2, Przemysław Zamojski 0, Gabe DeVoe 0.

Kolejny mecz w środę w Zielonej Górze o 17.45. Transmisja w Polsacie Sport Extra od godziny 17.30.