Gol Witana dał Wigrom 1,6 mln złotych

Wigry Suwałki dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce z Rakowem w Częstochowie, a także wygranej Bytovii z GKS-em Katowice pozostały w Fortuna 1 Lidze. Oznacza to, że klub z Suwałk może otrzymać pieniądze za wygranie klasyfikacji Pro Junior System. Pieniądze niebagatelne, bo 1,6 miliona złotych.

Aż siedem klubów po zakończeniu sezonu w Fortuna 1 Lidze otrzymuje pieniądze uzbierane za występy młodych zawodników na zapleczu Ekstraklasy. Warunkiem otrzymania wypłaty jest jednak utrzymanie w drugiej klasie rozgrywkowej, dlatego Wigry, które przed ostatnią kolejką miały minimalne szanse na pozostanie w lidze, musiały liczyć się z tym, że stawianie na młodość nie popłaci na finiszu rozgrywek.

W ostatniej serii spotkań doszło jednak do wydarzeń wręcz nierealnych. Wigry w 92. minucie strzeliły gola Rakowowi, który dał im zwycięstwo 2:1. Do utrzymania wciąż brakowało jednak triumfu Bytovii z GKS-em Katowice. Przy Bukowej jeszcze w 95. minucie było 1:1, ale gol Andrzeja Witana sprawił, że bytowianie wygrali w niesamowitych okolicznościach 2:1... i utrzymali w Fortuna 1 Lidze Wigry.

Tym samym suwalczanie, którzy byli zdecydowanie najlepsi w klasyfikacji Pro Junior System, zapewnili sobie 1,6 miliona złotych. "Tylko" drugim miejscem zadowolić musieli się w tej sytuacji gracze ŁKS Łódź, którzy otrzymają 1,3 miliona złotych. Ostatnie miejsce na podium zajęło Podbeskidzie. Tuż za najlepszą siódemką, która dostanie pieniądze, znalazły się drużyny Rakowa oraz Sandecji Nowy Sącz.