Dla bezstronnych kibiców śledzących poczynania w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce to idealny scenariusz, w którym tak naprawdę wiemy, że nic nie wiemy. Szansę na mistrzostwo kraju mają bowiem dwie drużyny, których przedzielają dwa punkty. Liderem jest Piast Gliwice, podejmujący Lecha Poznań. Wiceliderem jest Legia, która zagra z Zagłębiem.

 

Ci pierwsi, jeżeli pokonają Kolejorza, wówczas bez względu na wszystko, zostaną sensacyjnym mistrzem Polski. W każdym innym przypadku w grę wejdzie matematyka. Legia koniecznie musi pokonać Zagłębie i liczyć co najmniej na remis Lecha w Gliwicach. Wówczas zarówno warszawianie oraz Piast będą mieć tyle samo punktów, ale mistrzem będą piłkarze ze stolicy, którzy po rundzie zasadniczej znajdowali się na wyższej lokacie. Co ciekawe, w najgorszym przypadku Legia może nawet osunąć się na trzecie miejsce, jeżeli przegra z "Miedziowymi", a Lechia Gdańsk pokona Jagiellonie.

 

W dwóch dotychczasowych spotkaniach Legia najpierw przegrała u siebie z Zagłębiem 1:3, aby w rundzie rewanżowej zwyciężyć 1:0. Można spodziewać się, że Aleksandar Vuković wystawi najmocniejszy skład, który rzuci się do ataku od pierwszych minut. Gospodarze nie mają nic do stracenia i muszą nasłuchiwać wiadomości ze Śląska. W poprzedniej kolejce warszawianie przegrali w Białymstoku z Jagiellonią 0:1, a jeszcze wcześniej tylko zremisowali u siebie z Pogonią Szczecin 1:1. Ostatni raz Legia wygrała mecz ligowy 27 kwietnia w Gdańsku z Lechią, ale mimo to nadal ma szanse na mistrzostwo.

 

Zagłębie plasuje się na szóstej lokacie i nie ma już szans na lepsze miejsce. Kilka dni temu ekipa z Lubina przegrała u siebie z Cracovią, natomiast wcześniej dwukrotnie zremisowała. Grając bez żadnej presji przyjezdni postarają się uprzykrzyć życie gospodarzom, którzy liczą na niesamowity zwrot akcji i happy end na koniec sezonu.

 

WYNIKI I TABELE LOTTO EKSTRAKLASY

 

Relacja i wynik na żywo meczu Legia Warszawa - Zagłębie Lubin o godz. 18:00 na Polsatsport.pl.