Puchar Europy w judo: Wróblewska trzecia w Orenburgu

Sporty walki

Judoczka Eliza Wróblewska (kat. 70 kg, Akademia Judo Poznań) zajęła trzecie miejsce w Pucharze Europy w Orenburgu. W decydującej walce była mistrzyni Polski pokonała w dogrywce Białorusinkę Żannę Asipowicz, która w repesażu wyeliminowała Karolinę Miller (AZS AWFiS Gdańsk).

W sobotę na trzecich pozycjach w rosyjskim turnieju uplasowały się Anna Dąbrowska (57 kg, Juvenia Wrocław) i Vanessa Machnicka (63 kg, Akademia Judo Poznań), a na piątej Aleksandra Kaleta (52 kg, Judo Wolbrom).

W hiszpańskiej Maladze w zawodach tej samej rangi, ale juniorów triumfowała Kinga Wolszczak (+70 kg, Śląsk Wrocław). Natomiast w dwudniowym Pucharze Europy kadetów w Bielsku-Białej drugą lokatę zajęła Katarzyna Sobierajska (70 kg, AZS UW Warszawa).