To się nazywa wejście w mecz! Taneczny krok Kamerunek (WIDEO)

W Nowym Sączu rozgrywany jest turniej siatkówki kobiet Szubryt Cup 2019, w którym biorą udział cztery zespoły z trzech kontynentów. Kibiców zaskoczyły i zachwyciły zawodniczki z Kamerunu, które przed każdym meczem rozgrzewają się w dość nietypowy sposób. Na parkiet wchodzą tanecznym krokiem, co zwróciło uwagę m.in. goszczących w Polsce przedstawicieli szwedzkiej federacji.

W turnieju wzięły udział cztery drużyny: Australia, Szwecja, Kamerun i Reprezentacja Ligi Polskiej. Furorę zrobiła ekipa z Afryki, która w każdym meczu walczyła niezwykle ofiarnie, a po każdej udanej akcji zawodniczki prezentowały radosne, taneczne pokazy. Także rozgrzewka siatkarek z Kamerunu była nietypowa, co na swoim profilu na Facebooku uwieczniła szwedzka federacja.

Afrykański team zajął ostatnie miejsce w turnieju, ale zdobył serca nowosądeckich kibiców. Reprezentacja Ligi Polskiej wygrała tylko z zespołem z Afryki, który pokonała 3:1. W kolejnych spotkaniach Polski przegrały 0:3 ze Szwecją i 2:3 z Australią, która zajęła pierwsze miejsce. Najlepszą rozgrywającą wybrano Karolinę Szczygieł, która w 2017 roku wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski z Developresem Rzeszów, a obecnie gra w pierwszoligowym zespole WTS Solna Wieliczka. Najlepszą libero została Olga Pauliukouskaya z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.