World Tour w Aydin: Polacy najlepsi w Turcji!

Siatkarze plażowi Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol wygrali dwugwiazdkowy (w skali do pięciu) turniej World Tour w tureckim Aydin. W finale biało-czerwoni pokonali Włochów Alexa Ranghieriego i Marco Caminatiego 2:1 (21:14, 19:21, 15:13).

Szałankiewicz i Rudol po rocznej przerwie wrócili do wspólnych występów. W niedzielę po raz drugi stanęli razem na podium zawodów WT - dwa lata temu wywalczyli trzecią pozycję w chińskim Xiamen. Poza tym pierwszy z nich w ubiegłym sezonie - w parze z Mariuszem Prudlem - triumfował w trzygwiazdkowych zawodach na irańskiej wyspie Kisz.

W Aydin startowały także dwa kobiece duety z Polski. Martyna Kłoda i Agata Ceynowa oraz Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska odpadły w eliminacjach.