Empoli bliżej utrzymania w Serie A. Świetny mecz Drągowskiego!

Piłkarze Empoli FC wygrali zdecydowanie na własnym stadionie z Torino FC 4:1. Wielka zasługa w tym zmienników Matteo Brighiego i Giovanniego Di Lorenzo, którzy tuż po wejściu na murawę wpisywali się na listę strzelców. Solidnie zaprezentował się również Bartłomiej Drągowski, który niejednokrotnie obronił swój zespół przed stratą bramki. Gospodarze są coraz bliżej utrzymania w Serie A

Sytuacja Empoli w Serie A mimo dwóch ostatnich triumfów rysowała się w ciemnych barwach. Klub Bartłomieja Drągowskiego po 36 kolejkach zajmował osiemnaste miejsce - oznaczające spadek z ligi. Gospodarze jeśli chcieli zachować szanse na pozostanie w najwyższych rozgrywkach musieli pokonać Torino FC.

Swój plan zaczęli realizować po niespełna pół godziny gry. Pomógł im w tym obrońca turyńczyków Nicolas N'Koulou. Kameruńczyk podał piłkę wprost pod nogi Marko Pajaca, który dojrzał niepilnowanego Afriyie'a Acquaha. Reprezentant Ghany technicznym strzałem w długi róg otworzył wynik spotkania.

Chwilę po zmianie stron był już remis. Iago Falque wszedł na boisko zaledwie trzy minuty wcześniej, a już zdążył wpisać się na listę strzelców. Piłka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze od słupka i zaskoczyła Drągowskiego. Golkiper wypożyczony z ACF Fiorentina tylko odprowadził futbolówkę.

Po bramce piłkarze Empoli poczuli krew. Chwilę później na tablicy świetlnej widniał rezultat 2:1, a na listę strzelców wpisał się kolejny super rezerwowy Matteo Brighi. Włoch zaledwie minutę po wejściu na murawę dał prowadzenie "Azzuri".

Kolejne trafienia dla gospodarzy były już tylko kwestią czasu. W 70 minucie gola strzelił Giovanni Di Lorenzo, a drugą asystą w meczu popisał się Pajac. W końcówce gości dobił jeszcze Francesco Caputo ustalając wynik na 4:1.

Empoli FC - Torino FC 4:1 (1:0)

Bramki: Acquah 27', Brighi 65', Di Lorenzo 70', Caputo 89' - Falque 56'

Empoli FC: Bartłomiej Drągowski - Domenico Maietta (77' Frederic Veseli), Matias Silvestre, Christian Dell'Orco - Ismael Bennacer - Giovanni Di Lorenzo, Afriyie Acquah (65' Matteo Brighi), Hamed Traore (90'+1 Leonardo Capezzi), Marko Pajac - Diego Farias, Francesco Caputo

Torino FC: Salvatore Sirigu - Armando Izzo, Nicolas N'Koulou, Emiliano Moretti - Lorenzo De Silvestri, Tomas Rincon, Soualiho Meite (68' Simone Zaza), Ola Aina (53' Iago Falque) - Daniele Baselli (78' Sasa Lukic), Alejandro Berenguer - Andrea Belotti

Żółte kartki: Farias - Berenguer

Sędzia: Paolo Silvio Mazzoleni