Djurdjevic znalazł nową pracę. Poprowadzi drużynę Fortuna 1 Ligi

Piłka nożna
Djurdjevic znalazł nową pracę. Poprowadzi drużynę Fortuna 1 Ligi
fot. Cyfrasport

Ivan Djurdjevic, który ostatnio pracował w Lechu Poznań, został trenerem grającego w Fortuna 1 Lidze Chrobrego Głogów. Serb zastąpił na stanowisku Grzegorza Nicińskiego. Rozmowy pomiędzy klubem a wieloletnim piłkarzem Lecha rozpoczęły się już w trakcie sezonu, kiedy było jasne, że po zakończeniu rozgrywek dojdzie do zmiany szkoleniowca.

Dyrektor sportowy Chrobrego Zbigniew Prejs przyznał, że postawił na Djurdjevica, bo liczy, iż ten doświadczenie zdobyte w Lechu przeniesie do zespołu z Głogowa.

 

- Jako klub jesteśmy tam, gdzie jesteśmy. Nieduże miasto, stabilny budżet, wyważone ambicje, budowana akademia. Wierzymy, że dwójka trenerów przychodząca z Lecha i znająca całą piramidę jednego z najlepszych klubów w Polsce oraz w szkoleniu młodzieży, dużo nam pomoże. Trenerzy się do tego zobowiązali - dodał.

 

Wraz z Djurdjevicem do Głogowa przenosi się także Maciej Stachowiak, który będzie pełnił rolę drugiego trenera.

 

- Było kilka innych ofert, ale wybrałem Chrobrego, bo tu jest miejsce i warunki do tego, żeby dobrze pracować i zbudować coś fajnego. Na tym mi zależy. Jestem szkoleniowcem, który buduje i widzę w tym sens. Wynik jest ważny, ale ważne jest także to, aby coś zbudować i zostawić za sobą dobry ślad - skomentował Djurdjevic.

 

Serb jest doskonale znany kibicom w Polsce, bo przez kilkanaście lat bronił barw Lecha. Po zakończeniu kariery zawodniczej pozostał w klubie z Poznania, gdzie pracował z zespołami młodzieżowymi a w poprzednim sezonie był też pierwszym trenerem Kolejorza.

 

WYNIKI I KOŃCOWA TABELA FORTUNA 1 LIGI

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze