MŚ U-20. Sawicki: Wszystko gotowe, pozostaje cieszyć się imprezą

Piłka nożna
MŚ U-20. Sawicki: Wszystko gotowe, pozostaje cieszyć się imprezą
fot. Cyfrasport

Sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki przyznał przed zaczynającymi się w czwartek w Polsce mistrzostwami świata do lat 20, że wszystko jest optymalnie przygotowane. "Teraz pozostaje już tylko cieszyć się turniejem" - podkreślił.

Za kilka dni początek mistrzostw świata do lat 20, jednej z największych imprez w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA). Sawicki zapewnia, ze wszystkie sprawy organizacyjne niezbędne do rozegrania turnieju zostały dopięte.

 

- Generalnie jesteśmy przygotowani. Oczywiście zawsze są jakieś drobne rzeczy, które trzeba korygować w stosunku do tego, co wcześniej założyliśmy. Ale mogę powiedzieć, że wszystko jest optymalnie przygotowane. Teraz pozostaje nam już tylko cieszyć się turniejem - stwierdził były piłkarz.

 

Niskie ceny biletów maja zachęcić kibiców do przychodzenia na stadiony.

 

- Na każdym meczu naszej reprezentacji będzie komplet widzów, to już wiadomo od wielu tygodni. Podobnie jak na półfinałach i finale. Generalnie na ponad tydzień przed turniejem sprzedano około połowy biletów. Dotychczas trafiły one do kibiców z 94 różnych krajów świata. Wejściówki są na tyle tanie, że można je kupować masowo jeszcze tuż przed mistrzostwami. I tak się zapewne stanie. Pamiętajmy również, że łącznie odbędą się 52 mecze, czyli znacznie więcej niż w mistrzostwach Europy do lat 21 w naszym kraju (w 2017 roku - PAP). Zapewne są takie zespoły, które wydają się niektórym kibicom mniej atrakcyjne, np. Tahiti. Ale ja myślę, że frekwencja będzie bardzo dobra. Turnieje w Polsce, co pokazują statystyki, zawsze się tym charakteryzowały. Do dyspozycji fanów zostało przygotowanych aż 850 tysięcy biletów. Podczas ostatnich trzech edycji mistrzostw świata frekwencja nie przekroczyła średniej 8 tysięcy widzów na jeden mecz. My postaramy się poprawić ten wynik - dodał. 

 

Emocjonujący finisz Lotto Ekstraklasy oraz Pucharu Polski, a także pasjonujące mecze w Lidze Mistrzów mogą mieć negatywny wpływ na zainteresowanie kibiców i mediów. 

 

- Oczywiście, pamiętajmy, że każdy żyje tym, co jest najbardziej popularne i aktualne. Liga Mistrzów - wiadomo, rywalizacja na najwyższym poziomie. Naszą uwagę przykuwały też ekstraklasa i Puchar Polski. Ale od 23 maja w centrum uwagi będą już MŚ. Miejmy nadzieję, że jak najdłużej będziemy mogli kibicować naszej drużynie. Czekają nas wspaniałe mistrzostwa - to druga największa impreza dla światowej federacji, po dorosłym mundialu. Dotychczas 631 zawodników młodzieżowych mistrzostw wystąpiło także w mistrzostwach seniorskich, zaś 14 zawodników sięgnęło po tytuł mistrzowski zarówno w mundialu młodzieżowym, jak i seniorskim - zakończył.

 

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze