Niepsuj urodził się 16 sierpnia 1995 roku w niemieckiej miejscowości Wuppertal. Karierę piłkarską rozpoczął w młodzieżowych drużynach Borussii Moenchengladbach. Był też zawodnikiem takich klubów, jak: Fortuna Duesseldorf, Wuppertaler SV czy VfL Bochum.

 

W lipcu 2016 roku przeniósł się do Pogoni i w drużynie tej rozegrał 43 oficjalne mecze, w których zdobył jedną bramkę. W obecnym sezonie pojawił się na boisku dziesięć razy i władze szczecińskiego klubu nie zdecydowały się przedłużyć z nim wygasającego 30 czerwca kontraktu.

 

Niepsuj jest też byłym młodzieżowym reprezentantem Polski do lat 20 i 21.

 

W Wiśle ma zastąpić grającego na prawej obronie Słoweńca Mateja Palcica, z którym nie przedłużono kontraktu. O miejsce w składzie ma rywalizować z Łukaszem Burligą, który z kolei prowadzi z Wisłą zaawansowane negocjacje w sprawie nowej umowy.

 

Władze krakowskiego klubu poinformowały także o rozstaniu się z Tobiaszem Weinzettelem. 22-letni bramkarz związał się z "Białą Gwiazdą" w marcu tego roku, po tym jak kontuzji doznał Michał Buchalik. Nie zagrał jednak w żadnym oficjalnym meczu.