Orlen Wyścig Narodów. Elitarne ściganie kolarzy w polskich górach

Inne

Orlen Wyścig Narodów – tak nazywa się nowa inicjatywa dyrektora Tour de Pologne Czesława Langa. Zawody odbędą się w dniach 1-2 czerwca w okolicach Bukowiny Tatrzańskiej. Wystartują w nich narodowe reprezentacje kolarzy do lat 23. Wyścig został wpisany do kalendarza UCI jako jedna z siedmiu imprez Nations Cup U23, m.in. obok Tour de l’Avenir. Udział potwierdziły młodzieżowe reprezentacje Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch, Francji, Holandii i wielu innych krajów.

- Niektórzy z nas pamiętają Wyścig Pokoju, gdy zawodnicy jechali w narodowych koszulkach, a kibicom łatwiej było się z nimi identyfikować. W ostatnich latach kolarstwo odchodziło od narodowości, w wyścigach startują grupy zawodowe. Ta impreza przypomni o starej tradycji i jestem przekonany, że spodoba się fanom naszego sportu – powiedział Lang.

 

- Takie zawody są bardzo ważne, ponieważ łączą, integrują Polaków – podkreślił prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek.

 

Rywalizację rozpocznie jazda drużynowa na czas z Jurgowa do Bukowiny Tatrzańskiej (27 km). Drugi etap to znana z Tour de Pologne pętla na Podhalu, m.in. przez Gliczarów Górny. 113-kilometrowy odcinek rozpocznie się przed hotelem Bukovina Resort, a zakończy ponownie w Bukowinie Tatrzańskiej.

 

Rozmowa z Czesławem Langiem w załączonym materiale wideo.

 

 

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze