- Może to już czas, żeby wziąć większą odpowiedzialność. Czy to w PSG, czy gdziekolwiek indziej - powiedział francuski gwiazdor. Mbappe był w tym sezonie jedną z najjaśniejszych postaci PSG, choć nie udało mu się błysnąć w tym najważniejszym spotkaniu. W rewanżowym starciu z Manchesterem United zmarnował kilka okazji, co poskutkowało odpadnięciem z tych elitarnych rozgrywek.

 

W 42 meczach strzelił 38 goli i zaliczył 17 asyst. Zasłużenie został wybrany najlepszym graczem Ligue 1. W przeszłości wielokrotnie mówiło się o jego przenosinach do choćby Realu Madryt, a po tak odważnych słowach media od razu zaczęły łączyć go z ekipą Zinedine'a Zidane'a, która potrzebuje rewolucji.

 

To nie spodobało się PSG. Francuzi mają w tym doświadczenie, gdyż w ubiegłym roku musieli wydawać oświadczenie za oświadczeniem, kiedy w mediach nasilały się plotki łączące Neymara z powrotem do Barcelony.

 

- Przez ostatnie dwa lata PSG i Kyliana Mbappe łączyły silne więzi. Ta wspólna historia będzie kontynuowana w przyszłym sezonie - czytamy w komunikacie wydanym przez PSG.

Mbappe trafił do PSG na zasadzie wypożyczenia w  2017 roku. Klub ze stolicy Francji zagwarantował sobie klauzulę wykupu wynoszącą 180 milionów euro, z której skorzystał rok później. Do tej pory 20-latek wystąpił w 86 meczach, w których strzelił 59 goli i zanotował 32 asysty.