Ruszyła karuzela transferowa! Wychowanek Ajaksu na testach w Lechu

Piłka nożna
Ruszyła karuzela transferowa! Wychowanek Ajaksu na testach w Lechu
fot. Cyfrasport

Lech Poznań rozpoczął już przygotowania do następnego sezonu i poszukuje piłkarzy, którzy wzmocnią szatnię przy ulicy Bułgarskiej. Jako pierwszy na testach pojawił się holenderski bramkarz Mickey van der Hart.

Za Lechem jeden z najmniej udanych sezonów w ciągu ostatnich lat. "Kolejorz" zakończył go bowiem na ósmym, czyli ostatnim miejscu grupy mistrzowskiej i latem nie zobaczymy go nawet w kwalifikacjach do Ligi Europy. Nic więc dziwnego, że prezesi klubu z Poznania zdecydowali się nie zasypiać gruszek w popiele, czego przejawem ma być "zbrojenie" się na batalię w kolejnym sezonie.

 

Wiadomo już, że z klubem pożegna się ponad dziesięciu zawodników, w tym golkiperzy Matus Putnocky i Jasmin Burić, więc by przeprowadzić rewolucję kadrową płynnie, potrzebni będą odpowiedni następcy. Pierwszym z nich ma być pochodzący z Holandii Mickey van der Hart. Dwudziestoczteroletni bramkarz przechodzi w Poznaniu testy medyczne i jeżeli uda mu się spełnić wymagania Lecha, to niebawem powinien podpisać kontrakt.

 

Wcześniej występował w PEC Zwolle, jednak od czerwca nie będzie związany żadną umową, a jego przejście na Bułgarską będzie przeprowadzone na zasadzie wolnego transferu.

 

 

 

Van der Hart jest wychowankiem Ajaksu Amsterdam, w którym grał od 2007 roku (drużyny juniorskie) do 2015. W międzyczasie rozegrał jeden sezon w barwach Go Ahead Eagles, a od 2015 roku występował w PEC Zwolle.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze