Słynny siatkarz rozstał się z Zenitem Kazań!

Siatkówka
Słynny siatkarz rozstał się z Zenitem Kazań!
fot. Cyfrasport

Ta wiadomość gruchnęła niczym grom z jasnego nieba i zszokowała siatkarskich kibiców! Słynny rosyjski przyjmujący Aleksiej Spiridonow opuszcza Zenit Kazań. W przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy klubu Ural Ufa.

Spiridonow to siatkarz dobrze znany i "lubiany" przez polskich kibiców. W ostatnich latach zasłynął bardziej ze skandalizujących wypowiedzi i gestów, niż z wyczynów na siatkarskim parkiecie. Minionego roku też z pewnością nie zaliczy do udanych. W całym sezonie rozegrał w barwach klubu z Kazania 17 meczów, z czego 12 w rosyjskiej Superlidze i 5 w Lidze Mistrzów. 
 
Rosyjski przyjmujący wstępował już w Ufie, reprezentując barwy tamtejszego klubu w sezonie 2012–13; wywalczył wówczas wraz z drużyną wicemistrzostwo Rosji. Był to największy sukces w dziejach klubu, jedyny medal mistrzostw kraju w historii. W minionym sezonie Ural był ósmą drużyną Superligi.
 
Spiridonow wraca do tej drużyny po sześciu latach. W tym okresie zagrał w ekipach: Fakieł Nowy Urengoj (2013–14), Zenit Kazań (2014–16) oraz Jenisiej Krasnojarsk (2016–18). 
 
Z Zenitem dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Rosji i wygrał Ligę Mistrzów (2015, 2016). W ubiegłym roku powrócił do Kazania, ale ten sezon był dla klubu ze stolicy Tatarstanu najgorszy od lat. Zenit stracił prymat zarówno w Rosji, jak i w Europie.  
 
Wraz ze Spiridonowem z Kazania do Ufy przeniesie się również atakujący Nikita Aleksiejew. Już od pewnego czasu mówiło się, że Zenit opuści po sezonie przyjmujący Matthew Anderson (przeniesie się do Modeny), natomiast libero Aleksiej Wierbow zakończy karierę.
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze