Z ZAKSY do Cuprum! Mistrz Polski podpisał kontrakt z ekipą z Lubina

Siatkówka
Z ZAKSY do Cuprum! Mistrz Polski podpisał kontrakt z ekipą z Lubina
fot. PAP

Nowym zawodnikiem Cuprum Lubin został Mateusz Sacharewicz. Doświadczony środkowy zasili szeregi Miedziowych po roku spędzonym w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, w barwach której wywalczył mistrzostwo Polski.

Sacharewicz jest wychowankiem MUKS Białystok, a w czasach juniorskich grał również w SMS PZPS Spała i Victorii Wałbrzych. Karierę seniorską rozpoczynał w SKS Hajnówka (2008–10), kolejne dwa lata spędził w Pekpolu Ostrołęka (2010–12), później grając w pierwszoligowym MKS Będzin. Pierwsze dwa sezony w PlusLidze rozegrał w barwach AZS Politechniki Warszawskiej (2013–15), kontynuując karierę w BBTS Bielsko-Biała (2015–16) i Łuczniczce Bydgoszcz (2016–18).
 
W minionym sezonie 29-letni środkowy reprezentował barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z którą wywalczył mistrzostwo Polski. Sacharewicz  zagrał w ośmiu meczach kędzierzynian, pojawił się na parkiecie w 14 setach i zdobył 15 punktów (9 atak + 4 blok + 2 zagrywka). Wraz z Tomaszem Kalembką stanowił uzupełnienie dla dwóch podstawowych środkowych kędzierzyńskiej drużyny – Mateusza Bieńka i Łukasza Wiśniewskiego. 
 
Doświadczenie zebrane w drużynie mistrzów kraju i na parkietach PlusLigi, a także dobra zagrywka i skuteczny blok mają pomóc drużynie z Lubina w nadchodzącym sezonie.
RM, Polsat Sport, Cuprum Lubin
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie