Alagierska: Jesteśmy zadowolone z tego meczu

Siatkówka

Dużo błędów popełnialiśmy w kontratakach i miałyśmy wiele niewykorzystanych sytuacji. Było blisko i jesteśmy zadowolone z tego meczu - powiedziała Klaudia Alagierska po przegranym przez Polki 2:3 spotkaniu z Włoszkami w ramach Ligi Narodów.

Marta Ćwiertniewicz: Szkoda tego meczu. Odwróciłyście losy tego spotkania, doprowadziłyście do tie-breaku. Trochę mało bloku i trochę dużo błędów. Co zaważyło?

Klaudia Alagierska: Włoska siatkówka polega na szybkiej grze i doświadczonych zawodniczkach. Zabrakło cierpliwości w długich akcjach. Dużo błędów popełnialiśmy w kontratakach i miałyśmy wiele niewykorzystanych sytuacji. Było blisko i jesteśmy zadowolone z tego meczu.

Rozgrywająca Ofelia Malinov grała bardzo dobrze. Trudno było rozczytać jej rozegranie?

No jasne. Myślę, że to jest rozgrywająca na bardzo wysokim poziomie. Trochę byłyśmy nieprzygotowane na aż tak szybkie rozegranie. Wybloki były, ale mogło ich być więcej.

Co poprawić, żeby wygrać z Niemkami?

Niemki grają inną siatkówkę. Poprawić trzeba wszystkiego po trochu. W tym spotkaniu lekko zaważyła głowa. Myślę, że z meczu na mecz będzie to wyglądało coraz lepiej.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

WYNIKI I TABELA LIGI NARODÓW

Marta Ćwiertniewicz, IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze