Chelsea przegrała walkę w sądzie! Musi zapłacić 9 milionów funtów

Piłka nożna
Chelsea przegrała walkę w sądzie! Musi zapłacić 9 milionów funtów
fot. PAP

Przez długie miesiące Antonio Conte wojował z Chelsea na drodze sądowej. Okazało się, że było warto. Sąd Arbitrażowy uznał, że klub musi wypłacić 9 milionów funtów zaległej odprawy.

Conte trafił do Chelsea w 2016 roku. Już w pierwszym sezonie zaskoczył konkurencję, dość niespodziewanie sięgając po mistrzostwo Anglii. Nic tego nie zwiastowało, gdyż na samym początku drużyna pod jego wodzą gubiła mnóstwo punktów. Po zmianie systemu gry na 3-4-3 coś się zmieniło, a Chelsea była praktycznie nie do zatrzymania.

 

W kolejnym sezonie było już znacznie gorzej. Klub nie zdołał zakwalifikować się do Ligi Mistrzów, a trener popadł w konflikt z wieloma ważnymi zawodnikami. Skończyło się to m.in. odejściem Diego Costy jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Po zakończeniu rozgrywek Conte został zwolniony.

 

Jego kontrakt obowiązywał do 2019 roku. W związku z tym domagał się wypłaty wynikającej z umowy oraz z powodu utraty reputacji. Łącznie wyszło mu ponad 20 milionów funtów. Conte może był w połowie zadowolony, gdyż Sąd Arbitrażowy uznał, że Chelsea jest mu winna 9 milionów funtów, czyli pensję, jaką otrzymałby, gdyby wypełnił swój kontrakt.

 

Warunkiem otrzymania tej kwoty był oczywiście brak podjętej pracy przez Włocha do lata 2019 roku. Tak też się stało.

To oznacza, że Roman Abramowicz wypłacił już 90 milionów funtów wszystkim zwolnionym szkoleniowcom.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie