W porównaniu z szeroką, 32-osobową kadrą na Ligę Narodów, którą poznaliśmy 3 maja, zabrakło pięciu siatkarzy. W grupie zawodników "odstrzelonych" przez trenera znaleźli się: atakujący Bartosz Filipiak i Damian Schulz, rozgrywający Jan Firlej, przyjmujący Paweł Halaba oraz środkowy Andrzej Wrona.

 

W rozgrywkach Ligi Narodów nie zagrają również: atakujący Bartosz Kurek, który leczy kontuzję oraz przyjmujący Wilfredo Leon, który w oficjalnym meczu reprezentacji Polski będzie mógł zagrać dopiero po 24 lipca. 

 

Pierwszy turniej Ligi Narodów zostanie rozegrany od 31 maja do 2 czerwca w katowickim Spodku, a rywalami Polaków będą: Australia, USA oraz Brazylia. Podopieczni Heynena zagrają później na turniejach w Chinach, Iranie, we Włoszech oraz w Niemczech. Final Six w Chicago zaplanowano na 10–14 lipca.

 
Reprezentacja Polski siatkarzy na Ligę Narodów siatkarzy 2019:
 
Bartosz Bednorz – Azimut Modena (Włochy), przyjmujący
Mateusz Bieniek – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, środkowy        
Bartłomiej Bołądź – VfB Friedrichshafen (Niemcy), atakujący  
Fabian Drzyzga – Lokomotiw Nowosybirsk (Rosja), rozgrywający                           
Tomasz Fornal – WKS Cerrad Czarni Radom SA, przyjmujący     
Jędrzej Gruszczyński – Cuprum Lubin SA, libero              
Norbert Huber – WKS Cerrad Czarni Radom SA, środkowy        
Marcin Janusz – Trefl Gdańsk SA, rozgrywający               
Łukasz Kaczmarek – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, atakujący      
Karol Kłos – KPS PGE Skra Bełchatów SA, środkowy      
Jakub Kochanowski – KPS PGE Skra Bełchatów SA, środkowy  
Marcin Komenda – GKS GieKsa Katowice SA, rozgrywający       
Dawid Konarski – KS Jastrzębski Węgiel SA Jastrzębie-Zdrój, atakujący
Michał Kubiak – Panasonic Panthers Hirakata (Japonia), przyjmujący                   
Bartosz Kwolek – ONICO Warszawa, przyjmujący                          
Grzegorz Łomacz – KPS PGE Skra Bełchatów SA, rozgrywający 
Piotr Łukasik – ONICO Warszawa, przyjmujący
Maciej Muzaj – ONICO Warszawa, atakujący    
Piotr Nowakowski – Trefl Gdańsk SA, środkowy             
Jakub Popiwczak – KS Jastrzębski Węgiel SA Jastrzębie-Zdrój, libero    
Michał Szalacha – Łuczniczka Bydgoszcz SA, środkowy 
Artur Szalpuk – KPS PGE Skra Bełchatów SA, przyjmujący          
Aleksander Śliwka – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, przyjmujący
Damian Wojtaszek – ONICO Warszawa, libero 
Paweł Zatorski – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, libero
 
Sztab trenerski i medyczny:
 
Vital Heynen – trener                                                                                                                                             
Mieszko Michał Gogol – asystent trenera
Sebastian Pawlik – asystent trenera                                                                                                             
Paweł Woicki – asystent trenera
 
Jakub Gniado – trener przygotowania fizycznego
Fons Vranken – trener przygotowania  fizycznego                                                                                                   
 
Robert Kaźmierczak – statystyk
 
Jan Sokal – lekarz prowadzący
Krzysztof Zając – lekarz
Tomasz Pieczko – fizjoterapeuta
Paweł Brandt – fizjoterapeuta
 
Elżbieta Poznar – kierownik drużyny.