Liga Narodów: Jednostronne mecze na inaugurację zmagań

Wtorkowe spotkanie Polek z Włoszkami było jedynym, które zakończyło się po pięciosetowej rywalizacji w rozgrywkach Ligi Narodów. Lepsze w opolskiej hali okazały się siatkarki z Półwyspu Apenińskiego. W pozostałych konfrontacjach na inaugurację tych zmagań emocji było znacznie mniej.

Mecz Polek z Włoszkami dostarczył sporo emocji. Zawodniczki z Italii prowadziły już 2:0 w setach, ale podopieczne Jacka Nawrockiego dzielnie walczyły do samego końca, doprowadzając do tie-breaka. W nim znowu jednak inicjatywa należała do rywalek, które po emocjonującej końcówce wygrały ostatecznie 17:15 i cały mecz 3:2.

W innym starciu, które odbyło się w Opolu, Tajlandia nieoczekiwanie pokonała Niemki bez straty seta. Nasze zachodnie sąsiadki będą rywalkami Polek w środę.

Pozostałe wtorkowe mecze w Lidze Narodów kończyły się wynikami 3:0 lub 3:1 dla poszczególnych ekip. Warto zwrócić uwagę na rezultat drugiego seta w konfrontacji reprezentacji Belgii z USA.