Liga Narodów: Polska - Włochy. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Liga Narodów: Polska - Włochy. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Po niespodziance, jaką zafundowały nam polskie siatkarki podczas prestiżowego turnieju towarzyskiego Montreux Volley Masters 2019, nadszedł w końcu czas na Ligę Narodów. Pierwszymi przeciwnikami Biało-Czerwonych w Opolu będą Włoszki. Transmisja meczu Polska - Włochy w Polsacie Sport.

Reprezentacja polskich siatkarek dość nieoczekiwanie wygrała turniej w Montreux, odsyłając z kwitkiem reprezentacje Japonii (3:1 w fazie grupowej, 3:1 w finale), Niemiec (3:1) oraz Tajlandii (3:0). Po raz kolejny okazało się, że sport jest dziedziną nieprzewidywalną, ponieważ Polki uległy tylko drużynie, która biorąc pod uwagę jej problemy kadrowe, nie była stawiana w roli faworyta. W drugim meczu fazy grupowej, przegrały bowiem z mocno osłabioną ekipą Chin (1:3).

 

Teraz nadszedł czas na maraton w postaci Ligi Narodów, która w zeszłym roku zastąpiła żeńską World Grand Prix i męską Ligę Światową. W poprzedniej edycji Polki zajęły wysokie, jak na aspiracje, dziewiąte miejsce. Teraz apetyty wzrosły, ponieważ ekipa prowadzona przez Jacka Nawrockiego nieco się ograła, a do składu wróciła jedna z najlepszych rozgrywających świata Joanna Wołosz.

 

Zawodniczka Imoco Volley nie jest jedyną Biało-Czerwoną występującą na co dzień na włoskich parkietach - barw VBC Casalmaggiore broni bowiem Agnieszka Kąkolewska, natomiast w drużynie Volley Bergamo występuje najgroźniejsze "działo" kadry, MVP turnieju w Montreux, Malwina Smarzek. Czy znajomość siatkówki rodem z Półwyspu Apenińskiego pomoże naszym zawodniczkom w meczu z Włoszkami?

 

W Opolu na Polki czekają również reprezentacje Niemiec i Tajlandii, z którymi udało nam się już uporać podczas zawodów w Szwajcarii. Będzie to jednak dopiero początek zmagań - w ciągu miesiąca Polki rozegrają pięć turniejów, w trakcie których piętnaście razy wyjdą na parkiet.

 

Niezbyt optymistycznie przed meczem z Włoszkami prezentuje się sytuacja kadrowa Polek, które narzekają na kłopoty ze zdrowiem.

 

- Mamy dużo problemów zdrowotnych, ale nie chciałbym tego na razie komentować. Sztab medyczny pracuje na podwójnych obrotach i mam nadzieję, że "czternastka", którą zgłosimy, będzie gotowa do gry - powiedział selekcjoner Nawrocki.

 

Czy Polki w udany sposób rozpoczną rywalizację w tegorocznej edycji Ligi Narodów? Przekonamy się już we wtorek wieczorem.

 

Transmisja meczu Polska - Włochy od godziny 20.15 w Polsacie Sport. Komentują Adrian Brzozowski i Łukasz Kadziewicz. Początek studia od godziny 16.30 w Polsacie Sport.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze