Lotto Ekstraklasa: Pierwsze ruchy kadrowe w drużynie ŁKS-u Łódź

Piłka nożna
Lotto Ekstraklasa: Pierwsze ruchy kadrowe w drużynie ŁKS-u Łódź
fot. Cyfrasport

Od pozyskania 22-letniego pomocnika Michała Trąbki i przedłużenia umów z podstawowymi graczami rozpoczęli budowę drużyny szefowie beniaminka piłkarskiej ekstraklasy ŁKS Łódź. Z klubu odszedł Słowak Lukas Bielak.

Trąbka to pierwszy piłkarz pozyskany przez klub z Łodzi w przerwie między rozgrywkami. Wychowanek Gwiazdy Ruda Śląska w minionym sezonie regularnie występował w drugoligowej Stali Stalowa Wola. Dla tego klubu strzelił cztery gole. Jego umowa z ŁKS ma obowiązywać do czerwca 2022.

 

"Zawsze chcemy pozyskiwać kreatywnych, świetnie wyszkolonych piłkarzy na pozycje ofensywne. A Michał jest właśnie takim piłkarzem. Cztery gole i dwanaście asyst w tym sezonie, czyli udział w jednej trzeciej wszystkich goli strzelonych przez były zespół, też wiele mówi na jego temat" – powiedział cytowany na klubowej stronie dyrektor sportowy ŁKS Krzysztof Przytuła.

 

Klub przedłużył też kontrakt z Patrykiem Bryłą, który w ŁKS występuje od trzech lat. W minionym sezonie 29-letni pomocnik rozegrał 28 spotkań w 1. lidze i zdobył osiem goli. Przynajmniej dwa lata piłkarzem beniaminka ekstraklasy będzie Łukasz Piątek. Doświadczony, 33-letni pomocnik do ŁKS dołączył w trakcie ostatnich rozgrywek, zagrał w 19 meczach ligowych, w których strzelił dwa gole.

 

ŁKS rozstał się za to z Lukasem Bielakiem. Wygasająca z końcem czerwca umowa 32-letniego pomocnika ze Słowacji nie zostanie przedłużona. Bielak w mienionych rozgrywkach był podstawowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez trenera Kazimierza Moskala. Wystąpił w 23 spotkaniach 1. ligi, strzelił jednego gola.

 

Prezes ŁKS Tomasz Salski zapowiedział, że przed występami w ekstraklasie drużynę wzmocni pięciu zawodników. Wszyscy mają być do dyspozycji szkoleniowca 10 czerwca, kiedy beniaminek rozgrywek rozpocznie przygotowania.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze