Najdłużej z wymienionych czterech piłkarzy w Śląsku grał Augusto. Portugalczyk dołączył do wrocławskiego zespołu w sezonie 2016/17 i w sumie w lidze rozegrał 51 meczów i zdobył dwa gole. Jednego z nich strzelił w niedawnym meczu z Miedzią Legnica i było to jedno z najważniejszych trafień w całym sezonie, bo przybliżyło Wojskowych do utrzymania w lidze.

 

Tarasovs i Cotra w Śląsku występowali od dwóch lat, a Ahmadzadeh od roku. Pierwszy stracił miejsce w kadrze meczowej w końcówce sezonu, a drugi ostatnio borykał się z kontuzją kolana. Ahmadzadeh natomiast nie spełnił warunków wymaganych do przedłużenia umowy i klub z Oporowskiej postanowił się z nim rozstać.

 

Kolejnymi zawodnikami, którym kończą się kontrakty są Pawelec i najlepszy strzelec zespołu (18 goli) Robak. Obaj wyrazili chęć pozostania w Śląsku.

 

"Śląsk też jest zainteresowany prowadzeniem rozmów w sprawie przedłużenia wygasających kontraktów. Na tę chwilę niczego nie można jednak przesądzać, ani że zostaną, ani że odejdą. Sprawa powinna rozstrzygnąć się w najbliższym czasie" - krótko skomentował w rozmowie z PAP rzecznik prasowy Śląska Tomasz Szozda.

 

Z końcem czerwca wygasną również umowy Jakubowi Wrąblowi i Arkadiuszowi Piechowi. Pierwszy przegrał walkę o miejsce w bramce Śląska i najprawdopodobniej opuści Oporowską. Drugi w zakończonym sezonie wystąpił w 24 meczach, w których zdobył dwa gole, ale pod koniec sezonu stracił miejsce w składzie, rzadziej pojawiał się na boisku i też rozstanie się z Wojskowymi.

 

WYNIKI I TABELA LOTTO EKSTRAKLASY