Cech wróci do Chelsea w nowej roli?

Piłka nożna
Cech wróci do Chelsea w nowej roli?
fot. PAP

Petr Cech może wrócić do Chelsea, informują brytyjskie media. Jak donosi Sky Sports, bramkarz Arsenalu pojawi się na Stamford Bridge w roli dyrektora sportowego. Po sezonie 2018/2019 Czech zakończy karierę zawodniczą.

Cech znaczną część swojej kariery spędził w drużynie Chelsea. To właśnie na Stamford Bridge święcił największe triumfy i ma status klubowej legendy. W trakcie bieżącego sezonu oznajmił, że po zakończeniu rozgrywek zakończy karierę. Teraz "The Blues" proponują mu pracę w zupełnie nowej roli. Doświadczony bramkarz ma zostać dyrektorem sportowym.

W Chelsea nie ma dyrektora technicznego od 2017 roku, kiedy to Michael Emenalo zrezygnował ze swojej funkcji. Jego obowiązki pełni Marina Granovskaia zwana prawą ręką Romana Abramowicza.

Informację tę potwierdziła brytyjska telewizja Sky Sports. Podanie do mediów tej nowiny nie spodobało się samemu zainteresowanemu, który za pośrednictwem twittera oznajmił, że żadna decyzja nie została podjęta.

"Pomimo wiadomości, która się pojawiła, powiedziałem już to wcześniej. Decyzję na temat mojej przyszłości podejmę po ostatnim meczu w karierze. Moim głównym zadaniem jest wygranie Ligi Europy z Arsenalem" - napisał.

 

 

Cech prawdopodobnie rozegra swój ostatni mecz w finale Ligi Europy w Baku. W stolicy Azerbejdżanu Chelsea zmierzy się z Arsenalem. Mecz z byłym klubem będzie ostatnim spotkaniem w karierze czeskiego bramkarza.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie