MŚ U-20: FIFA zadowolona z przygotowań Polski

Piłka nożna
MŚ U-20: FIFA zadowolona z przygotowań Polski
fot. PAP

Cały piłkarski świat patrzy teraz na Łódź i Polskę - podkreślił szef turniejów FIFA Jaime Yarza. Zapewnił, że federacja jest zadowolona z infrastruktury i przygotowań wszystkich polskich miast do mistrzostw świata do lat 20. Turniej rozpocznie się w czwartek.

O ostatnich przygotowaniach do organizacji młodzieżowego mundialu Yarza mówił podczas konferencji prasowej w środę w Urzędzie Miasta Łodzi. To miasto będzie głównym centrum największej piłkarskiej imprezy na świecie w tej kategorii wiekowej. Na stadionie na Widzewie w czwartek rozegrany zostanie mecz otwarcia Polska - Kolumbia, a następnie wszystkie spotkania grupowe biało-czerwonych oraz finał.

 

- Cały piłkarski świat patrzy teraz na Łódź i Polskę. Przez najbliższe tygodnie rozegramy 52 mecze, w których młodzi piłkarze, przyszłe piłkarskie gwiazdy, będą walczyć o wspaniały puchar – zapowiedział przedstawiciel Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA).

 

Oceniając stan przygotowań do turnieju dwudziestolatków powiedział, że FIFA jest bardzo zadowolona z infrastruktury w Łodzi oraz w pozostałych miastach, w których zostaną rozegrane mecze.

 

- Łódź okazała się fantastycznym miastem, dziękujemy jego władzom oraz Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej za wsparcie i pomoc przy organizacji imprezy. Zapraszamy fanów futbolu, by wraz z dziećmi, całymi rodzinami przychodzili na mecze. Będziemy mogli oglądać najlepszych młodych piłkarzy z całego świata – zachęcał Yarza.

 

Wskazał, że podczas mistrzostw zobaczymy przyszłe gwiazdy, następców Roberta Lewandowskiego, Cristiano Ronaldo, Leo Messiego i wielu innych. Dodał, że spodziewa się wspaniałych widowisk, które zachęcą dzieci i młodzież do uprawiania piłki nożnej i sportu.

 

- Jutro rozpoczynamy turniej, a na mecz otwarcia przyjedzie do Łodzi mnóstwo ważnych osobistości ze świata futbolu. Myślę, że będą też mieli okazję do zapoznania się z Łodzią i Polską. Mam nadzieję, że będzie to wspaniały turniej i zobaczymy dużo doskonałego futbolu – podkreślił.

 

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska przyznała, że jeszcze pięć lat temu, miasto – ze względu na kiepską bazę sportową – nie mogło liczyć na organizację tak dużej imprezy.

 

- Pamiętamy jak wyglądały wtedy nasze stadiony, ale wszystko się zmieniło. To wielkie piłkarskie święto pokazuje, że warto inwestować w sport i infrastrukturę sportową. Dzięki temu możemy dać młodym adeptom sportu szansę uczestniczenia w wielkim, na skalę światową, wydarzeniu sportowym. Cieszę się, że Łódź jest główną areną mistrzostw - zaznaczyła.

 

W środę w łódzkim magistracie kibice mogli oglądać i robić sobie zdjęcia z trofeum imprezy.

 

Grupowymi rywalami biało-czerwonych w Łodzi będą: Kolumbia, z którą podopieczni trenera Jacka Magiery zmierzą się w meczu otwarcia w czwartek (godz. 20.30) oraz Tahiti (26 maja, 20.30) i Senegal (29 maja, 20.30). Na stadionie Widzewa zagrają też drużyny gr. C – Norwegia, Urugwaj, Nowa Zelandia i Honduras. W fazie pucharowej zaplanowano zaś w Łodzi dwa mecze 1/8 finału, ćwierćfinał i finał, który odbędzie się 15 czerwca.

 

Turniej z udziałem 24 drużyn odbędzie się w sześciu miastach. Oprócz Łodzi będą to Gdynia, Bydgoszcz, Lublin, Tychy oraz Bielsko-Biała.

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie