Nowak zostaje w Miedzi Legnica

Piłka nożna
Nowak zostaje w Miedzi Legnica
fot. PAP

Po spadku z Lotto Ekstraklasy Dominik Nowak nadal będzie trenerem Miedzi Legnica. - Nikt tak dobrze nie zna pierwszej ligi jak trener Nowak - powiedział właściciel klubu z Dolnego Śląska Andrzej Dadełło.

Nowak pracuje w Miedzi od dwóch lat. Przejął zespół w pierwszej lidze i z marszu wywalczył awans do ekstraklasy. W zakończonym niedawno sezonie legniczanie w najwyższej klasie rozgrywkowej zajęli 15. miejsce i spadli do pierwszej ligi. Właściciel klubu poinformował, że nie zamierza dokonywać zmian na stanowisku szkoleniowca i liczy, iż za rok Nowak wprowadzi zespół do ekstraklasy.

 

- Trener zadeklarował chęć dalszej współpracy i walki o awans w kolejnym sezonie. Byliśmy długo w pierwszej lidze, pracowaliśmy z różnymi trenerami, ale nikt tak dobrze nie zna tej ligi, jak trener Nowak - wyjaśnił Dadełło powody swojej decyzji.

 

Nowak zostaje, ale mocno przebudowany zostanie skład Miedzi. Oficjalnie jeszcze nic nie zostało przesądzone, ale jest niemal pewne, że Legnicę opuszczą m.in. Hiszpanie Juan Camara oraz Joan Roman.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze