Sokołowski: Polski Cukier odebrał nam wszystkie argumenty

Koszykarze Stelmetu BC Enea Zielona Góra przegrali we własnej hali z Polskim Cukrem Toruń 81:86. Całą rywalizację w półfinale mistrzostw Polski goście wygrali 3:0 i to oni walczyć będą o złoty medal. Zielonogórzanom pozostała gra o trzecie miejsce, a to z pewnością spore rozczarowanie dla zawodników i kibiców. - Torunianie odebrali nam wszelkie argumenty. Nie będzie łatwo zmobilizować się na mecze o brąz. Musimy jednak pokazać charakter - mówił po spotkaniu Michał Sokołowski ze Stelmetu.

Marcin Muras: Trzeci mecz przypominał ten pierwszy z półfinałowej rywalizacji. Znów przespany początek, później próbowaliście walczyć, zbliżyliście się do rywali, ale było już za późno. Co się stało, że znów w pierwszej połowie nie najlepiej Wam się grało?

Michał Sokołowski: Pierwsza kwarta była jeszcze w miarę, zadecydował przespana druga. Łatwe błędy w ataku, straty, łatwe oddanie inicjatywy "Twardym Piernikom". Zbyt łatwo zdobywali punkty spod kosza i wymuszali faule. Była pogoń, ale w końcówce zabrakło sił.

Czy to torunianie zabrali Wam wszystkie argumenty i dlatego mieliście takie kłopoty w ataku?

Najwyraźniej zabrał, bo przegraliśmy 0:3. Nie wiem, czy w tym meczu byliśmy najbliżej zwycięstwa, czy w poprzednim. Gratuluję rywalom... i tyle.

Sezon jeszcze się nie kończy, czeka Was walka o trzecie miejsce. Nie będzie łatwo mentalnie się zmobilizować na gry o brązowy medal.

Na pewno będzie ciężko, ale musimy jeszcze pokazać charakter i dograć ten sezon do końca.