Stelmet Enea BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Koszykówka

Polski Cukier prowadzi ze Stelmetem Eneą BC 2-0 w półfinale Energa Basket Ligi, ale teraz seria przenosi się do Zielonej Góry. Czy gospodarze przedłużą rywalizację? Transmisja meczu nr 3 w rywalizacji Stelmet Enea BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń w środę od 17:30 w Polsacie Sport Extra.

Pierwsze spotkanie półfinałowe od początku układało się po myśli Polskiego Cukru. Torunianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i ostatecznie wygrali 88:77. Mecz nr 2 był inny, zdecydowanie bardziej wyrównany. W końcówce ważne trafienia notowali jednak Karol Gruszecki oraz Michael Umeh, a to dało ekipie trenera Dejana Mihevca zwycięstwo 81:67. Trzeba jednak podkreślić, że drużyna z Zielonej Góry prezentowała się lepiej i udowodniła, że może być wymagającym rywalem.

 

- Graliśmy lepiej niż w piątek, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa. Zawsze gdy byliśmy blisko, robiliśmy jakieś głupie rzeczy. To nas kosztowało wygraną - mówił po spotkaniu Żeljko Sakić ze Stelmetu Enei.

 

Zespół trenera Igora Jovovicia ma w tej serii problemy ze skutecznością z dystansu - szczególnie widoczne było to w drugim starciu, gdy trafił tylko trzy trójki (na 18 prób). W obu meczach liderem był Markel Starks, ale brakowało mu wsparcia - pojedyncze akcje Quintona Hosleya oraz Łukasza Koszarka to za mało, aby wygrać w play-off.

 

Z kolei Polski Cukier w każdym dotychczasowym spotkaniu może liczyć na innego gracza, a świetne fragmenty potrafią pokazać Aaron Cel i Krzysztof Sulima. Torunianie grali bardzo zespołowo, jednocześnie mieli niewiele strat (odpowiednio 8 i 9). Ta ekipa z pewnością nie będzie chciała zbyt wiele zmieniać w swojej grze - utrzymanie tego poziomu może dać sukces.

 

- Wszystko kręci się wokół detali. Nie można zbyt wiele zmienić, bo myślę, że sporo zależy od przyzwyczajeń. W takiej serii każdy jest zmęczony, koncentracja musi być na 100 proc. Jeśli spróbujesz zmienić nawyki, to może zaskoczysz rywali na krótką chwilę, ale na dłuższą metę możesz zrobić więcej krzywdy swojej drużynie. Najważniejsze będą szczegóły. Przeciwnicy dobrze się przygotują, spodziewamy się jeszcze trudniejszego meczu. My również będziemy gotowi i skupieni na chęci odniesienia zwycięstwa - tłumaczył Dejan Mihevc, trener Polskiego Cukru.

 

Transmisja meczu nr 3 Stelmet Enea BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń w środę od 17:30 w Polsacie Sport Extra.

psl, plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie