Kownacki zmierzy się z nieoczekiwanym rywalem!

Sporty walki

Adam Kownacki (19-0, 15 KO) będzie jednym z głównych bohaterów gali w Barclays Center, która odbędzie się 3 sierpnia w Nowym Jorku. Rywalem niepokonanego Polaka ma być Chris Arreola (38-5-1, 33 KO). Takie informacje przekazał dziennikarz Mike Coppinger za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Początkowo na celowniku "Baby Face" znajdował się Robert Helenius. Do starcia z fińskim pięściarzem miało dojść również podczas wydarzenia w Barclays Center. Dla Kownackiego miała być to druga walka w 2019 roku po szybkiej wygranej z Geraldem Washingtonem.

 

Najprawdopodobniej termin powrotu Polaka do ringu nie ulegnie zmianie, ale zmieni się nazwisko przeciwnika. Według najnowszych informacji, 30-latek pochodzący z Łomży skrzyżuje rękawice z Chrisem Arreolą. Starcie ma być walką wieczoru wydarzenia w Barclays Center, które odbędzie się 3 sierpnia w Nowym Jorku.

 

"Adam Kownacki i Chris Arreola będą walką wieczoru gali PBC on FOX w Barclays Center, która odbędzie się 3 sierpnia. W drugiej walce wystąpią Marcus Browne oraz Jean Pascal. Kownacki pierwotnie miał zmierzyć się z Robertem Heleniusem" - czytamy we wpisie dziennikarza Mike Coppingera na Twitterze.

 


Arreola w ostatnich dwóch pojedynkach zapisał w rekordzie dwie wygrane. Wcześniej nie miał najlepszej passy. W 2013 roku przegrał walką z Bermanem Stivernem. Rok później okazał się gorszy także w rewanżowym starciu. W 2015 roku zremisował pojedynek z Fredem Kassim, a w 2016 roku został znokautowany przez Deontaya Wildera. W 2010 roku musiał unzać wyższość Tomasza Adamka.

 

Wydaje się, że wygrana z Arreolą może być ostatnim przystankiem na drodze Kownackiego do szansy mistrzowskiej. Polski pięściarz w styczniu błyskawicznie rozprawił się z Geraldem Washingtonem, a wcześniej jednogłośną decyzją sędziów pokonał byłego mistrza świata Charlesa Martina.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze