Niemki fatalnie rozpoczęły fazę grupową rozgrywek. Na inauguracje przegrały 0:3 z dobrze dysponowanymi Tajkami. Siatkarki Danaia Sriwacharamaytaula grały kombinacyjnie, imponowały na siatce, często gubiąc blok rywalek. Dzięki dobrej zagrywce zmuszały mistrzynie Europy do nieprecyzyjnego przyjęcia, co skutkowało również w błędach w ataku. W drugim meczu nasze zachodnie sąsiadki grały znacznie lepiej, choć uległy Polkom 1:3. Na szczególne wyrazy uznania zasłużyła Malwina Smarzek, która nie dała się rozpędzić podopiecznym Feliksa Koslowskiego.


Siatkarki z Półwyspu Apenińskiego stały się również zmorą Biało-Czerwonych. W dwóch pierwszych setach Włoszki zdominowały Polki. Wygrały do 15 i 22. Dwie kolejne partie padły łupem "Złotek", którym do pełni szczęścia brakowało wygranego tie-breaka. W nim mistrzynie świata z 2002 roku grały bardziej konsekwentniej i triumfowały po grze na przewagi. Zawodniczkom Nawrockiego zabrakło spokoju i opanowania.


- Co zaważyło o naszej porażce z Włochami? Zabrakło nam trochę cierpliwości w dłuższych akcjach, a poza tym, popełniłyśmy kilka prostych błędów. Ogólnie jednak było blisko i myślę, że powinnyśmy być zadowolone z tego meczu - oceniła środkowa Klaudia Alagierska.


W ostatnim meczu grupowym Włoszki podejmą Niemki. Obie reprezentacje w drugiej dekadzie XXI wieku mierzyły się ze sobą dwunastokrotnie. Aż dziewięć z tych potyczek kończyło się triumfem siatkarek Davide Mazzantiego. Jak będzie tym razem?

 

Transmisja meczu Włochy - Niemcy od godziny 17:15 w Polsacie Sport.

 

Plan transmisji turnieju Ligi Narodów (czwartek, 23 maja):

 

Studio do meczów w Opolu (godzina 16:30; transmisja - Polsat Sport)

Włochy - Niemcy (godzina 17:15; transmisja – Polsat Sport)

Turcja - Serbia (godzina 19:45; transmisja - Polsat Sport News)

Polska - Tajlandia (godzina 20:15; transmisja – Polsat Sport)

Chiny - Dominikana (godzina 21:45; transmisja; Polsat Sport Extra)

USA - Bułgaria (godzina 22:00; transmisja Polsat Sport News)

Belgia - Japonia (godzina 00:00; transmisja Polsat Sport News)

Brazylia - Rosja (godzina 00:45; transmisja Polsat Sport Extra)

 

TERMINARZ LIGI NARODÓW SIATKAREK