W Warszawie ruszają finały AMP w koszykówce

31 drużyn weźmie udział w finałach Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce, które rozpoczną się w piątek w Warszawie. Tytułów bronią Politechnika Gdańska wśród kobiet i Akademia Górniczo-Hutnicza wśród mężczyzn.

Gdańska uczelnia doprowadziła do finałów drużyny pań i panów. W podobnej sytuacji są ALK Warszawa, AWF Poznań, AWF Katowice i AMW Gdynia. Dwie drużyny wystawi oczywiście także gospodarz zawodów – Uniwersytet Warszawski. Jego studentki znów będą w gronie faworytek. Na co dzień grają przecież na zapleczu ekstraklasy, a na podium AMP stoją nieprzerwanie od pięciu lat (triumfowały w 2014 i 2017 roku).

W rywalizacji panów wystartuje 16 ekip, a wśród kobiet 15. Mecze rozgrywane są w czasie 4 x 8 minut. Wyjątek stanowią spotkania o medale, które trwają 4 x 10 minut.

Impreza odbędzie się w trzech halach. Drużyny będą rywalizować na obiektach Centrum Sportu i Rekreacji UW przy ul. Banacha 2a, Wydziału Zarządzania UW przy ul. Szturmowej 1/3 oraz Miejskiego Ośrodka Sportu Ochota przy ul. Geodetów 1. Pierwsze spotkania zaplanowano na godz. 8.30, a finały odbędą się w CSiR UW w niedzielę. Kobiety mecz o złoty medal rozpoczną o godz. 14, a mężczyźni o 15.30.

Akademickie Mistrzostwa Polski w koszykówce współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki, a partnerem strategicznym imprezy jest Grupa LOTOS S.A.