MŚ U-20: W Gdyni degustacja potraw uczestników imprezy

Piłka nożna
MŚ U-20: W Gdyni degustacja potraw uczestników imprezy
fot. PAP

Jedną z imprez towarzyszących piłkarskim mistrzostwom świata do lat 20 są w Gdyni „Mistrzowskie Smaki Świata”. W sobotę od 12 do 16 przy InfoBoksie na ul. Świętojańskiej będzie można skosztować potraw charakterystycznych dla krajów grających w tym mieście.

W Gdyni zaplanowano sześć meczów grup B i E, a wystąpią w nich Włochy, Meksyk, Francja, Arabia Saudyjska, Mali, Ekwador oraz Japonia. Podczas mistrzostw będzie można nie tylko poznać umiejętności młodych piłkarzy, ale także spróbować potraw charakterystycznych dla reprezentacji narodowych rywalizujących w tym mieście. Kuchnie tych państw, podczas sobotniej imprezy „Mistrzowskie Smaki Świata”, postarają się przybliżyć gdyńscy restauratorzy.

 

 - Oryginalne dania przygotują restauracje, którzy na co dzień specjalizują się w potrawach konkretnego kraju, albo zmierzą się z nowym wyzwaniem, a takim będzie chociażby kuchnia Mali. Podczas tego festynu kulinarnego działać będzie także stoisko z polskimi specjałami – powiedział dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Rafał Klajnert.

 

W czasie tej plenerowej imprezy na skwerku przylegającym do InfoBoksu przy ul. Świętojańskiej będzie można degustować japońskie sushi, ekwadorską czekoladę z chilli, meksykańską quesadillę, francuskie sery, włoskie pasty, arabskie falafele, hummus oraz gorącą fasolkę po malijsku. Nie zabraknie gorzkiego kakao, wypieków cukierniczych oraz specjalnie sprowadzonych na to wydarzenie oryginalnych produktów delikatesowych z różnych stron świata.

 

 - Ceny zaczynać się będą od pięciu złotych. Porcje nie są zbyt obfite, ale chodzi o to, aby nie ograniczyć się do jednego dania tylko mieć możliwość skosztowania większości potraw - dodał Witold Okun ze Szlaku Kulinarnego Centrum Gdyni.

 

W trakcie „Mistrzowskich Smaków Świata” zaplanowano liczne konkursy, odbędzie się turniej FIFA 19, przygotowano także kącik dla dzieci.

 

WYNIKI I TABELE MISTRZOSTW ŚWIATA U 20

mż, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze