Piłkarze ręczni Gwardii Opole z brązowym medalem

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni Gwardii Opole pokonali MMTS Kwidzyn 26:24 (16:13) w rewanżowym meczu o brązowy medal mistrzostw Polski. W pierwszym spotkaniu w Kwidzynie MMTS zwyciężył 26:25 (16:12). Opolanie po raz drugi w historii zajęli trzecie miejsce.

Po początkowym prowadzeniu Gwardii 5:1 wydawało się, że gospodarze łatwo uporają się z gośćmi z Kwidzyna. Jednak rywale szybko złapali rytm i odrobili straty. I tak było już do końca. Opolania uzyskiwali kilkubramkową przewagę, po czym MMTS odrabiał straty.

Filarem Gwardii był bramkarz Adam Malcher, który znakomicie interweniował, broniąc nawet rzuty karne (przed przerwą trzy, wykonywane przez Michała Potocznego). Po kilku słabszych występach ponownie stanowił zaporę nie do przebycia.

Mimo żywiołowemu dopingowi goście utrzymywali kontakt i do ostatniej akcji nic nie było pewne. W kluczowych momentach znów znakomicie bronił Malcher. Jednak tej sytuacji nie wykorzystali gospodarze, którzy przez siedem minut nie zdobyli gola. Na 40 sekund przed końcem prowadzili tylko 26:24. Od karnych dzieliła zaledwie jedna bramka. Sześć sekund przed końcem goście mieli piłkę ale podanie do przodu nie trafiło do adresata.

Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 26:24 (16:13)

Gwardia Opole: Adam Malcher, Mateusz Zembrzycki – Antoni Łangowski 2, Mateusz Jankowski 3, Maciej Zarzycki 5, Patryk Mauer 5, Mateusz Morawski 1, Michał Lemaniak 1, Jędrzej Zieniewicz 1, Mondaugas Tarcijonas 1, Karol Siwak 1, Jan Klimków 3, Michał Milewski, Przemysław Zadura 3

MMTS Kwidzyn: Krzysztof Szczecina, Bartosz Dudek – Michał Potoczny 6, Robert Orzechowski, Andrzej Kryński 7, Michał Peret, Kacper Adamski 2, Damian Przytuła, Adrian Nogowski 8, Kamil Krieger 1, Grzegorz Szczepański, Przemysław Rosiak, Bartosz Janiszewski, Kamil Netz, Arkadiusz Ossowski, Ryszard Landzwojczak