Projekt Wojownik po raz pierwszy w wojskach specjalnych

Sporty walki
Projekt Wojownik po raz pierwszy w wojskach specjalnych
fot. Arek Blomka

Damian Jonak, młodzieżowy mistrz świata federacji WBC w boksie, poprowadził zajęcia w ramach XIV edycji „Projektu Wojownik”. Wyjątkowej bo, po raz pierwszy organizowanej w jednostce wojsk specjalnych „AGAT”. Dzięki zaangażowaniu specjalsów, weterani mogli szlifować bokserskie umiejętności pod okiem czołowych polskich pięściarzy, którym towarzyszył charyzmatyczny trener kadry olimpijskiej pan Ireneusz Przywara.

Pomysłodawca projektu płk Szczepan Głuszczak wyraził swoje zadowolenie, że do stałych uczestników dołączyli kolejni żołnierze z wojsk specjalnych, weterani misji z Iraku, Afganistanu, Czadu, Libanu czy Bałkanów. „Mam nadzieję, że nie będzie to dla Was jednorazowa przygoda z Projektem i będziecie chcieli wspólnie trenować także na kolejnych edycjach”. Trening na hali sportowej, w którym udział wzięło ponad 30 uczestników, poprzedzony został wykładem na temat żywienia w sporcie. Słuchacze dowiedzieli się, jakie składniki odżywcze dostarczać przed, w trakcie i po treningu, aby dawał on jak najlepsze rezultaty. Ma to także kluczowe znaczenie dla regeneracji organizmu i unikania kontuzji.


Spotkanie w Gliwicach było wyjątkowe także ze względu na charakter zajęć. Pierwszy raz weterani uczestniczyli w treningu bokserskim. Dzięki profesjonalizmowi trenera, który prezentował rozmaite techniki wraz z wielokrotnym mistrzem Polski juniorów Damianem Durkaczem, uczestnicy dowiedzieli się, że boks angażuje w równym stopniu ciało i umysł. Dobry bokser, podobnie jak żołnierz i wojownik żeby osiągnąć sukces, musi połączyć wiedzę teoretyczną i wyszkolenie praktyczne. Synergia tych elementów gwarantuje powodzenie na ringu i w codziennej służbie wojskowej. Odpowiednia postawa, ułożenie stóp, skręty tułowia przy wyprowadzaniu ciosów, to tylko niektóre z pozycji uznanych przez trenerów za kluczowe w treningu bokserskim. Co jeszcze poza treningiem łączy żołnierzy i bokserów? Na pewno patriotyzm i przywiązanie do biało-czerwonych barw, które walcząc reprezentują poza granicami kraju.


Projekt Wojownik w Gliwicach był, świetną okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania znajomości, które są ideą tych spotkań. Następna edycja zajęć dla weteranów już za trzy tygodnie w Giżycku.

Informacja Prasowa/Marcin Kustroń
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie