Świerczok zakończył sezon w spektakularny sposób! Łudogorec mistrzem

Jakub Świerczok zaliczył hat-tricka w ostatnim meczu Łudogorca Razgrad w sezonie 2018/2019, w którym jego drużyna pokonała Czerno More Warna 4:1. Drużyna z Razgradu dzięki trzem punktom zapewniła sobie mistrzostwo Bułgarii i zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów.

W ostatniej kolejce grupy mistrzowskiej w Bułgarii, jednocześnie doszło do starcia Łudogorec - Czerno More oraz spotkania CSKA Sofia - Botew Płowdiw. W razie zwycięstwa ekipa z Razgradu zapewniała sobie mistrzostwo kraju, niezaleźnie od wyniku drugiego meczu. W wyjściowym składzie Łudogorca na ostatni mecz sezonu pojawili się dwaj Polacy - Jakub Świerczok i Jacek Góralski.

Gospodarze rozpoczęli bój o tytuł z "wysokiego C", bo już w 10. minucie gola strzelił Dimo Bakalov. Nerwowo zrobiło się kilkanaście minut później, bo do wyrównania doprowadził Jorginho. Wtedy zaczął się jednak koncert Świerczoka. Były zawodnik Zagłębia Lubin czy GKS-u Tychy jeszcze przed przerwą po raz pierwszy trafił do siatki, sprawiając, że po pierwszej połowie było 2:1.

Żeby jednak oszczędzić nerwów swoim kibicom, Świerczok postanowił wykorzystać doskonałą formę dnia. W 58. minucie trafił na 3:1, wykorzystując podanie od Cosmina Motiego, a w 71. minucie skompletował hat-tricka, pieczętując mistrzostwo Bułgarii dla swojego klubu. Na boisku spędził 90 minut, podobnie jak Góralski. Po końcowym gwizdku mógł świętować mistrzostwo, a CSKA nic nie dało zwycięstwo 1:0 w ostatniej kolejce nad Botewem.

Dzięki spektakularnemu finiszowi Świerczok został najlepszym strzelcem rundy mistrzowskiej z 6 golami. Królem strzelców całego sezonu został Stanisław Kostow, który uzbierał 24 trafienia. Świerczok w całej kampanii zdobył "jedynie" 11 bramek.

Łudogorec Razgrad - Czerno More Warna 4:1 (2:1)
Bramki: Bakałow 10, Świerczok 33, 58, 71 - Jorginho 23