14 lat temu Dudek zatrzymał AC Milan (WIDEO)

25 maja 2005 roku tę datę z pewnością pamiętają wszyscy kibice Liverpoolu. To właśnie wtedy podopieczni Rafaela Beniteza odwrócili losy finałowego meczu Ligi Mistrzów w Stambule. "The Reds" pokonali AC Milan po serii rzutów karnych (3:3, 3-2 k.), w których bohaterem był bramkarz, Jerzy Dudek.

W finale rozgrywanym na Stadionie Olimpijski im. Atatürka Liverpool schodził na przerwę, przegrywając z 0:3. Drugie 45 minut było jednak jednym z najlepszych powrotów w historii klubowej piłki. Po bramkach Stevena Gerrarda, Vladimira Smicera oraz Xabiego Alonso "The Reds" wrócili do gry. Duża w tym zasługa polskiego bramkarza, który tamtego wieczoru bronił jak natchniony strzały groźnych zawodników Milanu. Wiele interwencji Dudka zostało na zawsze w pamięci kibiców z całego świata.

To właśnie bramkarz Liverpoolu został bohaterem w rzutach karnych. W serii jedenastek obronił strzały Serginho, Andrei Pirlo oraz decydujący o zwycięstwie strzał Andrija Szewczenki. Niesamowita dramaturgia meczu i przebieg wydarzeń spowodowała wielką euforię w szeregach "The Reds". Radość podopiecznych Beniteza i moment wzniesienia pucharu przez Stevena Gerrarda zapisała się na zawsze w kronice finałów Ligi Mistrzów.

Zwycięstwo w Lidze Mistrzów w 2005 roku było ostatnim dla Liverpoolu. 1 czerwca mogą jednak zdobyć to prestiżowe trofeum po raz szósty. W finale w Madrycie zmierzą się z Tottenhamem. Co ciekawe finał kolejnej edycji rozgrywek odbędzie się również na stadionie w Stambule, gdzie triumf święcili Gerrard i jego koledzy.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.