Huber (rocznik 1998) od sezonu 2017/18 reprezentował barwy Cerrad Czarnych Radom. Miniony sezon był dla niego bardzo udany. Został sklasyfikowany na trzecim miejscu rankingu blokujących, za Andrzejem Wroną i Grzegorzem Kosokiem. Mówi się, że w kolejnym sezonie ma wzmocnić PGE Skrę Bełchatów.

 

Ma ogromne doświadczenie gry w reprezentacji juniorów, z którą wywalczył mistrzostwo Europy (2016) i mistrzostwo świata (2017). Podczas MŚ U–21 w Czechach był najmłodszym graczem w polskiej kadrze, a mimo to miał pewne miejsce w wyjściowym składzie. Znalazł się nawet w czołówce rankingu blokujących. Tworzył duet środkowych z Jakubem Kochanowskim. Z tym samym zawodnikiem zagrał również w swym debiucie w reprezentacji przeciwko Niemcom. Być może obaj stworzą parę klubowych środkowych w przyszłym sezonie... Czy podobnie będzie w przyszłości w reprezentacji Polski?

 

Bitwa nad siatką! Zacięte starcie dwóch siatkarzy ze złotej drużyny juniorów (WIDEO)

 

Rywalizacja wśród środkowych nabiera rumieńców. W kadrze są trzej mistrzowie świata z Turynu: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski i Piotr Nowakowski. Do drużyny wraca Karol Kłos. Kolejnym debiutantem obok Hubera jest Michał Szalacha. Jest jeszcze Andrzej Wrona, którego selekcjoner Vital Heynen skreślił z kadry na Ligę Narodów. Którzy siatkarze grający na tej pozycji pojadą na zbliżające się najważniejsze imprezy?

 

Huber mocno zaakcentował swą obecność w kadrze. Już na początku meczu popisał się asem serwisowym. Wywalczył łącznie 13 punktów. Najlepsze akcje z jego udziałem zobaczycie w załączonym materiale wideo.