Liga hokeja na trawie: Remis w finale, LKS Rogowo bliżej brązu

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań zremisowali z Pomorzaniem Toruń 2:2 (2:1) w pierwszym spotkaniu finałowym. Rewanż rozegrany zostanie w niedzielę. W spotkaniu o brązowy medal LKS Rogowo pierwsze starcie z Wartą Poznań wygrało 4:3 (2:2).

Rozgrywany w stolicy Wielkopolski turniej finałowy liga hokeja na trawie toczy się w nowej formule. Zrezygnowano z półfinałów, a dwie najlepsze drużyny rundy zasadniczej grają o złoty medal mecz i rewanż. Podobnie dotyczy to zespołów z trzeciego i czwartego miejsca w tabeli.

Broniący tytułu Grunwald wydawał się być zdecydowanym faworytem finałowego starcia. Po 20 minutach prowadził już 2:0, ale torunianie postawili twarde warunki i zdobyli kontaktowego gola jeszcze przed przerwą. Ich upór został nagrodzony na cztery minuty przed końcem - Krystian Makowski wyrównał stan meczu. W końcówce to Pomorzanin miał lepsze okazje do zmiany wyniku.

Trener wojskowych Karol Śnieżek nie ukrywał po spotkaniu, że wpływ na przebieg meczu miały kłopoty kadrowe.

- Mamy trochę kontuzji, dlatego nie możemy zbyt często dokonywać zmian. Może przez to trochę sił brakowało w końcówce. Z drugiej strony nie ma tłumaczenia, musimy jutro lepiej zagrać. Trudno mówić, kto jest w lepszej sytuacji przed rewanżem, myślę, że ten wynik bardziej zmobilizuje moich chłopaków - ocenił szkoleniowiec.

Większe powody do zadowolenia miał zawodnik torunian Bartosz Żywiczka.\

- Mecz rozpoczął się nie tak, jak byśmy sobie wyobrażali. Grunwald szybko strzelił dwie bramki i musieliśmy "gonić" wynik. Cieszę się, że udało nam się wrócić do gry, myślę, że ten wynik psychicznie może pomóc naszej drużynie. Przeciwko Grunwaldowi ciężko się gra, to mistrz Polski z wieloma reprezentantami kraju. Dlatego możemy być zadowoleni z tego meczu - przyznał Żywiczka.

Bliżej brązowego medalu są hokeiści LKS Rogowo, którzy po emocjonującym pojedynku wygrali z Wartą Poznań 4:3 (2:2). Hokeiści z Rogowo gola na 4:3 zdobyli z krótkiego rogu już po końcowej syrenie.

Na stadionie AZS AWF równocześnie rozgrywany jest turniej finałowy kobiet, ale w tzw. starej formule. W półfinałach AZS Politechnika Poznańska pokonała KS Rogowo 2:0 (0:0), a Hokej Start Brzeziny po karnych zagrywkach wygrał z Ósemką Tarnowskie Góry 3-1. W regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 3:3 (1:0). Decydujące o medalach mecze odbędą się w niedzielę.

Wyniki turnieju finałowego mężczyzn:

mecz o 3. miejsce

LKS Rogowo - Warta Poznań 4:3 (2:2)

Bramki: dla LKS Rogowo - Cyprian Antkowiak (14), Szymon Hyla (20), Przemysław Bernard (48), Szymon Pilaczyński (70-krótki róg); dla Warty Maciej Walkowiak (18-krótki róg), Waldemar Rataj (26), Mateusz Grochal (36).

finał

Pomorzanin Toruń - Grunwald Poznań 2:2 (1:2)

Bramki: dla Pomorzanina - Filip Sobczak (26), Krystian Makowski (66); dla Grunwaldu - Piotr Kozłowski (4-krótki róg), Mikołaj Głowacki (20).