Legenda FC Barcelona udzieliła wypowiedzi na temat przykrego wspomnienia z Anfield. 7 maja Barca została rozbita przez Liverpool aż 4:0, co poskutkowało brakiem awansu do finału Ligi Mistrzów. Argentyńczyk podzielił się swoimi przemyśleniami przy okazji konferencji prasowej przed finałem Pucharu Króla.

- To bardzo nami wstrząsnęło. Muszę przeprosić kibiców za drugą połowę meczu z Liverpoolem. Nie z powodu końcowego wyniku, ale dlatego, że tak zagraliśmy i nie podjęliśmy rywalizacji. To był jeden z najgorszych momentów w mojej karierze. Wygranie Pucharu Króla będzie najlepszym zwieńczeniem sezonu - zauważył.


Po porażce w Lidze Mistrzów dziennikarze pytali Messiego, czy rozważa odejście z drużyny w celu znalezienia nowych wyzwań. 31-letni piłkarz zapewnił, że wciąż chcę walczyć z Barcą o najwyższe cele.

- Odpadnięcie z Ligi Mistrzów nie zmieniło mojego podejścia. Wciąż mam potrzebę, by być w Barcelonie. Miałem również problemy z dyspozycją w kadrze, tam również chciałbym odnieść sukces - dodał.

W sobotę Barcelona rozegra finał Pucharu Króla z Valencią. Na stadionie Betisu Sevilla Messi stanie przed szansą na zdobycie tego trofeum po raz siódmy w karierze.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.