Piłkarze Celticu Glasgow po raz trzeci z rzędu z potrójną koroną

Piłkarze Celticu Glasgow trzeci raz z rzędu wywalczyli potrójną koronę. Po triumfach w ekstraklasie i Pucharze Ligi, w sobotę w finale Pucharu Szkocji pokonali na Hampden Park Heart of Midlothian 2:1.

Do przerwy finałowego meczu w Glasgow nie było goli. Na początku drugiej połowy dość niespodziewanie prowadzenie objęły popularne "Serca" za sprawą Australijczyka Ryana Edwardsa.

Kolejne minuty należały jednak do Celticu, a bohaterem okazał się 21-letni Francuz Odsonne Edouard. Pochodzący z Gujany Francuskiej piłkarz strzelił dwa gole - w 62. minucie z rzutu karnego oraz 20 minut później.

Puchar Szkocji podopieczni trenera Neila Lennona, który w lutym zastąpił Brendana Rodgersa, zdobyli po raz trzeci z rzędu, a 39. w historii.