Porażka Napoli na koniec sezonu. Zieliński trafił w słupek

Napoli, z Arkadiuszem Milikiem i Piotrem Zielińskim w składzie, w ostatniej kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej przegrało na wyjeździe z Bologną 2:3. Bramki zwycięskiej drużyny strzegł natomiast Łukasz Skorupski.

Napoli już wcześniej zapewniło sobie wicemistrzostwo, a Bologna jest drużyną ze środka tabeli. Dla obu ekip spotkanie to nie miało więc większego znaczenia.

Prowadzenie gospodarzom w 43. minucie dał Federico Santander, a jeszcze przed przerwą podwyższył reprezentant Szwajcarii Blerim Dzemaili.

Zespół z Neapolu w drugiej połowie odpowiedział trafieniami Algierczyka Faouziego Ghoulama i Belga Driesa Mertensa. W 85. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Zieliński, ale trafił w słupek... Ostatnie słowo należało do Santandera, który w 88. minucie zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Trójka Polaków rozegrała całe spotkanie. Zieliński zakończył je z żółtą kartką. Wszyscy zostali powołani przez selekcjonera Jerzego Brzęczka do kadry na mecze eliminacji mistrzostw Europy - 7 czerwca z Macedonią Północną w Skopje i trzy dni później z Izraelem w Warszawie.

Mecze Serie A na antenach Eleven Sports.

Bologna FC - SSC Napoli 3:2 (2:0)

Bramki: Federico Santander 43, 88, Blerim Dzemaili 45 - Faouzi Ghoulam 59, Dries Mertens 77