Serwuj dla Hospicjum. Charytatywny turniej siatkarski w Gdańsku

Siatkówka
Serwuj dla Hospicjum. Charytatywny turniej siatkarski w Gdańsku
fot. Trefl Gdańsk

Charytatywny turniej dla ośmiu zespołów, mecz z drużyną Przyjaciół Wojciecha Grzyba dla zwycięskiej ekipy, oryginalna statuetka MVP PlusLigi dla najlepszego gracza całych zmagań, animacje dla najmłodszych i konkursy z nagrodami dla całych rodzin, a przede wszystkim wsparcie Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci – tak będzie wyglądała niedziela 9 czerwca w hali Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Kołobrzeskiej! Drużyny, które chciałyby zagrać w turnieju, czas na zgłoszenia mają do końca maja.

Idea turnieju "Serwuj dla Hospicjum" zrodziła się z inicjatywy Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, a także Wojciecha Grzyba – kapitana zespołu "gdańskich lwów". Środkowy Trefla Gdańsk od lat angażuje się w inicjatywy charytatywne, w minionym sezonie m.in. razem z Bartoszem Kurkiem i trenerem Andreą Anastasim malował bombki, które następnie były licytowane na rzecz podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzeci, a wcześniej wielokrotnie występował w meczu piłkarskim organizowanym przez Hospicjum na Stadionie Energa "Podaj dalej". W niedzielę 9 czerwca po raz pierwszy Pomorskie Hospicjum razem z Treflem Gdańsk zorganizuje charytatywny turniej siatkarski. Premierowa edycja tego wydarzenia, które ma stać się cykliczną imprezą na mapie trójmiejskich przedsięwzięć dobroczynnych, będzie miała miejsce w hali Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Kołobrzeskiej 61.
 
Turniej rozpocznie się już o godzinie 9.00 – rozgrywki zaplanowano bowiem dla ośmiu drużyn w systemie brazylijskim, tak by każdy zespół rozegrał przynajmniej dwa mecze. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch wygranych setów – pierwsze dwa będą grane do 25 punktów, a ewentualny trzeci do 15 oczek. Gdy poznamy zwycięzcę całego turnieju – około godziny 17:00 – przejdziemy do głównego punktu wydarzenia – meczu najlepszej ekipy z drużyną Przyjaciół Wojciecha Grzyba. 
 
Kapitan Trefla Gdańsk kompletuje obecnie skład, ale już wiadomo, że w zespole zobaczymy kilku zawodników żółto-czarnych – m.in. Macieja Olenderka, czy Marcina Janusza, jeśli tylko pozwolą mu na to obowiązki kadrowe – obecnie rozgrywający Trefla jest bowiem powołany do reprezentacji Polski na Ligę Narodów. Przy okazji tego punktu programu w hali przy Kołobrzeskiej zagości najwięcej atrakcji dla całych rodzin, animacji dla najmłodszych, a także konkursów z atrakcyjnymi nagrodami od Trefla oraz "gdańskich lwów". Wybrany zostanie również najlepszy zawodnik całego turnieju, dla którego przygotowana jest oryginalna statuetka MVP z sezonu 2018/19 PlusLigi. Podczas trwania całego wydarzenia prowadzony będzie bazarek z fantami na rzecz podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.
 
Do 31 maja pod adresem mailowym organizacja@pomorskiehospicjum.pl trwają zgłoszenia dla drużyn, chętnych wziąć udział w turnieju. Wpisowe – w postaci darowizny na rzecz podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci – wynosi 1 000 zł. 
RM, Trefl Gdańsk
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie