CCC Team wygrywa Hammer Chase i zajmuje piąte miejsce w Hammer Stavanger

Inne
CCC Team wygrywa Hammer Chase i zajmuje piąte miejsce w Hammer Stavanger
fot. CCC

Ekipa CCC Team w znakomitym stylu zakończyła Hammer Stavanger wygrywając w ostatniej konkurencji, Hammer Chase i zajmując piąte miejsce w końcowej klasyfikacji.

Dzięki znakomitej postawie Łukasza Wiśniowskiego dzień wcześniej, w konkurencji Hammer Sprint, w której po imponującej akcji wywalczył prawie 600 punktów, CCC Team awansowało do pierwszej ósemki generalki. Pozycja ta premiowana była kwalifikacją do finału A, tzw. Rundy Finalistów, w ostatniej konkurencji Hammer Chase. Zespół wystartował w wyścigu drużynowym na dochodzenie jako ostatni, 2’47" po liderach z Team Jumbo-Visma.

Wiśniowski, Szymon Sajnok, Serge Pauwels, Nathan Van Hooydonck i Guillaume Van Keirsbulck rozpoczęli mocno, ustanawiając drugi najlepszy wynik po pierwszym 16,3-kilometrowym okrążeniu (z trzech). Na drugiej rundzie pojechali jeszcze szybciej, potem utrzymywali dobre tempo i z ósmego miejsca awansowali w pewnym momencie na czwarte. Podium cały czas było w zasięgu, ale w samej końcówce Team INEOS zdołało odrobić straty i CCC Team wywalczyło ostatecznie piątą lokatę, z najlepszym czasem dnia - 53’49”.

 

Jackson Stewart:


Nasi zawodnicy pojechali dziś znakomicie. To była długa jazda drużynowa i chcieliśmy utrzymać na niej dobre, mocne tempo. Dzięki temu, że startowaliśmy jako ostatni mieliśmy sporo informacji dotyczących tego jak jadą rywale i szybko uświadomiliśmy sobie, że stać nas na wygraną w Hammer Chase. Cała ekipa była bardzo zmotywowana, każdy miał dzisiaj dobry dzień i byliśmy skupieni na tym, by uzyskać najlepszy czas.

Łukasz Wiśniowski:


Byliśmy nastawieni na walkę i wiedzieliśmy, że mamy tu silną ekipę. Zaczęliśmy dobrze i utrzymaliśmy tempo do końca, więc jesteśmy bardzo zadowoleni. Startowaliśmy bez presji, wiedzieliśmy, że za nami nikogo nie ma i nie możemy sobie pozwolić na spokojny początek. Udało nam się dogonić kilka ekip i utrzymywać kontakt wzrokowy z kolejnymi przed nami, co na pewno nas dodatkowo motywowało. Kluczem do dzisiejszego zwycięstwa była jednak dobra, równa drużyna. To było najważniejsze.

Wczoraj musieliśmy jechać aktywnie, by zdobywa punkty i wejść do czołowej ósemki. Ja celowałem właśnie w drugą część tego wyścigu, zaatakowałem i potem współpracowaliśmy razem z Michałem Gołasiem. Na pewno moje nogi odczuły tę akcję, ale bardzo nastawialiśmy się na drużynówkę, każdy siebie nawzajem motywował i w takich momentach zapomina się o zmęczeniu.

Informacje o wyścigu:


Hammer Chase: Stavanger > Stavanger (48.9km)
Top 3 Hammer Chase: 1. CCC Team 2. Team INEOS 3. Team Sunweb
Top 3 Hammer Stavanger: 1. Team Jumbo-Visma 2. Team Sunweb 3. Mitchelton-Scott 5. CCC Team

Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze