Koncert bloków! Polscy siatkarze w wielkim stylu zatrzymali rywali (WIDEO)

Polscy siatkarze udanie zainaugurowali sezon. W towarzyskiej potyczce pokonali w Gliwicach reprezentację Niemiec 3:0, ulegając rywalom jedynie w dodatkowym secie. Mocnym elementem w grze podopiecznych Vitala Heynena był blok. Rywale wielokrotnie nie byli w stanie przedrzeć się przez szczelną ścianę gospodarzy. Koncert punktowych bloków Polaków w załączonym materiale wideo.

Przewaga w tym elemencie była widoczna zwłaszcza w pierwszej odsłonie meczu. Statystyka punktowych bloków (7–0) mówi sama za siebie. W kolejnych partiach biało-czerwoni nadal mieli przewagę w tym elemencie (4–1, 3–2). Pokonali Niemców 3:0 (25:14, 25:20, 25:16) i jedynie w czwartym, dodatkowym secie, który przegrali 28:30 byli nieco słabsi w tym elemencie (3–4). Łącznie, w czterech setach, przewaga punktowych bloków była jednak miażdżąca (17–7).

Czy blok będzie mocną bronią Polaków w rozpoczynającym się sezonie? Przekonamy się o tym w kolejnych spotkaniach, które biało-czerwoni zagrają już o stawkę. W pierwszym turnieju Ligi Narodów, który zostanie rozegrany w Katowicach (31 maja – 2 czerwca) zmierzą się z Australią, Stanami Zjednoczonymi oraz Brazylią.