MLS: Przybyłko z kolejnym golem. Niepełny występ Frankowskiego

Kacper Przybyłko po dwóch meczach bez strzelonego gola w lidze MLS wrócił na strzelecką ścieżkę. Jednak jego drużyna - Philadelphia Union uległa na własnym terenie Portland Timbers 1:3. Kolejny występ za oceanem zaliczył etatowy reprezentant Polski, Przemysław Frankowski w barwach Chicago Fire.

Były napastnik młodzieżowych reprezentacji Polski mógł poszczycić się passą trzech meczów w amerykańskiej elicie, w których strzelał gole. Po dwóch spotkaniach bez gola, Przybyłko znowu skierował piłkę do bramki, choć mógł zakończyć spotkanie z dubletem.

Zespół z Filadelfii przegrywał do przerwy 0:2 po golach Briana Fernandeza. Rosły snajper urodzony w Bielefeld zaraz po przerwie strzelił gola kontaktowego. Przybyłko pokonał bramkarza gości sprytnym, intuicyjnym uderzeniem. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka i przekroczyła linię bramkową. W 63. minucie Polak mógł, a nawet powinien wpisać się po raz drugi na listę strzelców. Jednak w dogodnej sytuacji trafił piłką w słupek.

W 87. minucie zwycięstwo ekipy ze stanu Oregon przypieczętował Diego Valeri. Nasz napastnik, który rozegrał cały mecz, w doliczonym czasie gry oddał jeszcze celny strzał z dystansu. Jednak golkiper przyjezdnych Steve Clark pewnie interweniował.

Przybyłko, który jest wychowankiem Arminii Bielefeld w tym sezonie wystąpił w 7 meczach i strzelił w nich 4 gole. Ponadto napastnik mierzący 192 cm wzrostu, zanotował jedną asystę.

W innym meczu Konferencji Wschodniej, w którym grał polski zawodnik, Chicago Fire z Frankowskim w składzie zremisowała 1:1 z New York City FC. Nasz skrzydłowy brał udział w akcji bramkowej z 28. minuty, po której C.J. Sapong otworzył wynik spotkania.

Nowojorczycy dwanaście minut później zdołali wyrównać po precyzyjnym uderzeniu z dystansu Alexandru Ionut Mitrity. Do przerwy był remis, który pomimo kilku niezłych sytuacji z obu stron utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego. "Franek" grał do 78. minuty, a w jego miejsce pojawił się znany z występów w barwach Legii Warszawa - Nemanja Nikolić.

Trzeci z Polaków występujących w MLS - Przemysław Tytoń znalazł się poza kadrą meczową FC Cincinnati w starciu z New York RB (0:2). Nasz bramkarz w tym sezonie wystąpił w trzech meczach.