Formuła 1: Mourinho porównał swój Inter do Mercedesa (WIDEO)

Moto

Jose Mourinho korzysta z uroków życia na bezrobociu. Były szkoleniowiec Manchesteru United pojawił się na Gran Prix Monako, gdzie postanowił udzielić krótkiej wypowiedzi na temat swojej fascynacji Formułą 1.

To nie pierwszy raz, kiedy Portugalczyk pojawił się na imprezie F1 w Monako. Łatwe dostępne połączenia lotniczo powodują, że „The Special One” chętnie ogląda zmagania kierowców na żywo.

- Wyścig w Monako zwykle wypada w maju, czyli kiedy zazwyczaj nie pracuję. Swoją drogą to też najlepsza runda w sezonie. Mieszkam w Londynie, więc samolotem jestem w stanie tu dotrzeć w ciągu kilku godzin – podkreślił.

W 2010 roku Portugalczyk osiągnął wielki sukces z Interem Mediolan, kiedy to zdobył tryplet. Jego drużyna Serie A, Puchar Włoch i Ligę Mistrzów. Była nazywana drużyną kompletną, przez pojawiły się porównania tamtego Interu do obecnej ekipy Mercedesa.

- Myślę, że z Interem trudniej jest wygrywać niż z Mercedesem. Lewis Hamilton to fantastyczny kierowca, ale ma świetny samochód – powiedział były menedżer Manchesteru United.

Portugalczyk również wyjaśnił, dlaczego tak bardzo pasjonuje się wyścigami Formuły 1.

- Dorastałem w kulcie Jackiego Stewarta, przerabiałem wszystkie kolejne generacje kierowców. Kocham ten sport, podoba mi się podejście do rywalizacji i jak przygotowują się do rywalizacji. Christian Horner powiedział mi, że jest jak ja. Przed startem śpi jak dziecko, jednak po wykonanej pracy długo nie może zmrużyć oka – dodał.

Wyścigi Formuły 1 na antenach Eleven Sports.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze